1 Mart’tan önce açıklama yapmayın

23 Şubat 2015, Pazartesi - 23:26

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Kocaeli il başkanlığına aday adaylarını uyarması için yazılı açıklama gönderdi. MHP Kocaeli milletvekili aday adayları 1 Mart öncesi basın açıklaması yapamayacak.

MHP Genel merkezinden teşkilatlara uyarı geldi. MHP Genel Merkezi Kocaeli İl teşkilatını uyararak 1 Mart’tan önce MHP İl teşkilatlarından Milletvekili aday adaylığı açıklamasını yapılmamasını istedi. MHP Genel Merkezinde 1 Mart’ta gerçekleştirilecek olan İl Başkanları toplantısı sonrası seçim startı verilecek. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi adına MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, teşkilatlara uyarı yazısını yolladı.

 

ÜNLÜ, UYARIDA BULUNACAK

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli'nden bir çok isim aday adaylığını duyurmuştu. Genel Merkezden gelen yazı sonrası MHP il Başkanı Aydın Ünlü, aday adayları Kemal Köse, Zekai Kahyaoğlu, İlhan Tan, Süleyman Pekin, Gurkan Karaçam, Fatih Galyan, Banu Çakır'ı basın açıklaması yapmamaları noktasında uyaracak. Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın yazılı uyarısında, milletvekili aday adaylarının basın açıklama yapmadan öncede il başkanının bilgisi dahilinde yapılması talimatı verdi. 

 

GENEL SEÇİM İSTİŞARESİ

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “MHP’de kongre süreciyle, genel seçimler için kampanya hazırlık çalışmaları birlikte yürütülmektedir. Şubat ayı itibari ile partimizin kongre süreci tamamlanmış olacaktır. 21 Mart’ta yapılacak olan büyük kurultay da aynı heyecanla gerçekleşecektir. 27 Şubat-1 Mart  tarihlerinde Ankara’da il başkanları toplantısı yapılacaktır. Toplantıda genel seçimler için istişarede bulunulacaktır.

 

TEŞKİLATIN BİLGİSİ DAHİLİNDE

Bu itibarla, partimizin milletvekili aday adayı listelerinde yer almak isteyen aday adaylarının basın açıklamalarını, 1 Mart’ta yapılacak olan il başkanları toplantısının sonrasına bırakmalarının uygun olacağı değerlendirilmiştir. Aday adaylarının basın açıklamalarını, anılan toplantıdan ve il teşkilatlarının bilgisi dahilinde yapmaları gerekmektedir” 


 


 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki