1 Mayıs ayrı ayrı kutlanacak

16 Nisan 2015, Perşembe - 09:42

 

 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları bu yıl üç büyük işçi sendikası tarafından ayrı yerlerde kutlanacak. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB İzmit’te, Türk-İş Gebze ya da Zonguldak’ta, Hak-İş ise Konya’da kutlama yapacak

 

1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları için tüm sendikalarda hazırlıklar başladı. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB İzmit’te, Türk-İş Gebze’de, Hak-İş ise Konya’da kutlama yapması bekleniyor. Türk-İş Genel Merkezi’nin Zonguldak kararının ardından Türk-İş’e bağlı sendikalar bugün yapacakları toplantının ardından Gebze’de yapılacak olan kutlamaya katılmayı planlaması bekleniyor. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB ise İzmit kutlaması kesinleşti.

 

DİSK, KESK, TMMOB VE TTB İZMİT’TE

DİSK, KESK, TMMOB, TTB öncülüğünde olacak İzmit’teki sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve demokratik kitle örgütlerinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan 1 Mayıs kutlaması Perşembe Pazarı alanında yapılacak. Konfederasyonlar ve odalar Merkez Bankası önünde bir araya gelerek buradan taleplerini dile getirerek Perşembe Pazarı alanına yürüyecek. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB önümüzdeki hafta yapacağı basın toplantısı ile 1 Mayıs kutlama programlarını açıklayacak.

 

TÜRK-İŞ’TE PROGRAM BUGÜN BELLİ OLACAK

Türk-İş’e bağlı sendikalar bu yıl Kocaeli’de 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bugün Türk-İş bölge Temsilciliğinde yapılacak toplantıda sendika başkanları kesin kararlarını verecek. Türk-İş 1 Mayıs kutlaması için merkez olarak Zonguldak’ı belirledi. Kocaeli’deki Türk-İş’e bağlı sendikalar hem Zonguldak hem de Gebze’de yapılacak olan kutlama ile ilgili kesin programlarını bugün çıkartacak.

 

HAK-İŞ KONYA’DA

Geçtiğimiz yıl 1 Mayıs’ı Kayseri’de kutlayan Hak-İş Konfederasyonu bu yıl kutlamayı Konya’da yapacak. Geçtiğimiz yıl yapılan kutlamalara Kocaeli’den katılan Hizmet-İş sendikası yolda geçirdiği kaza nedeniyle kutlamalara gecikmeli katılırken, bu yıl Konya’da yapılacak kutlamalara hılı trenle gitmeyi planlıyor. Hizmet-İş sendikası genel merkezin programının belli olması ile birlikte hızlı trenle gitme noktasında çalışma yapacak.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki