1 Mayıs hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor

1 Mayıs hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor
16 Nisan 2016, Cumartesi - 13:11

Gebze Sendikalar Birliği Dönem Sözcüsü ve Petrol-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz, Gebze’de kutlamayı planladıkları 1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili olarak hazırlıklara devam ettiklerini söyledi.

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nın Gebze’de kutlama kararı alan Gebze Sendikalar Birliği, 1 Mayıs hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Yapılan hazırlıklarla ilgili olarak bilgi veren Gebze Sendikalar Birliği Dönem Sözcüsü Süleyman Akyüz şunları söyledi: "Bizler 1 Mayıs’ı Gebze’de kutlanmasından yanayız. Hak-İş Adapazarı’nda kutlayacak. Diğer DİSK, KESK ve Türk-İş’e bağlı sendikalar ve diğer memur sendikalar Gebze’de kutlayacağız. Bugünde sendika başkanları ile Gebze Kaymakamını ziyaret ederek kutlamalarla ilgili olarak bilgi verdik. Bu yılki 1 Mayıs’ın güvenlik açısından önemli olarak. Bu yıl güzergâh gibi bir sorunumuz yok. Kaymakam beyle görüşmemizde kendilerinin ve bizlerin de gerekli tedbirler almasını istedi. 1 Mayıs kutlamaları aksi bir durum olmadığı sürece Gebze’de kutlayacağız.

 
AKYÜZ İŞÇİLERE ÇAĞRI YAPTI
Sendikalar birliği olarak 1 Mayıs kutlama hazırlıklarına başladık. Kutlamaların başlangıcı eski güzergâhımız olan Trafo Meydanı’nda başlayarak Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Hazırlıklar için komitemizi oluşturduk.  Gerekli hazırlıklara başladık. Saat konusunda bir karara varmamakla birlikte geçmiş 1 Mayıs’lardaki gibi yine aynı saatte olur. İşçilere çağrımız her türlü olumsuz şarta rağmen kendi bayramlarına sahip çıkmaya ve 1 Mayıs’ı bir bayram şöleni biçiminde gerçekleştirip, taleplerini ve sorunlarını orada dile getirmelerini istiyoruz. Bu yılki 1 Mayıs kiralık işçi ve kıdem tazminatının kaldırılmasını ve izin meseleleri üzerimizde vergi adaletsizliği ve örgütlenmenin üzerinde baskılar devam diyor. Bunlara karşı işçi sınıfı olarak sesimizi yükselteceğiz."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki