“1000 yıl yaşayabiliriz”

07 Mayıs 2015, Perşembe - 11:07

Dr. Erbıyık; ‘’Kolesterol olmadan kanserle savaşamazsınız”

KO-MEK ilçe sergi açılışları bu yıl daha eğitici ve eğlenceli geçiyor. “Sağlıklı Mutfaklar’’ sloganıyla yola çıkan KO-MEK doğru beslenme konusunda farkındalık yaratabilmek için birbirinden değerli, konularında uzman konuşmacıları ağırlıyor. Bu kapsamda Başiskele İlçe Sergi açılışında Dr. Halil İbrahim Erbıyık, yapılan diyetlerin çok gereksiz olduğunu söyledi. Dr.Erbıyık söyleşi esnasında ayrıca şiirler ve şarkılar okudu.

 

GENCECİK İNSANLAR BY-PASS AMELİYATI OLUYOR

İnsanların eskiden uzun yaşadığına dikkat çekerek konuşmasına başlayan Dr. Halil İbrahim Erbıyık, ”Yuşa(a.s)’ın kabrini ziyaret edenler bilir. Yuşa(a.s)’ın hem kendi uzun, hem de ömrü uzundur. İbrahim(a.s), oğlu İsmail(a.s) doğduğunda 165 yaşında idi. Şimdilerde ise insanlar 37-38 yaşlarında by-pass ameliyatı oluyorlar. Biz aslında dedelerimiz gibi bin yıl yaşayabiliriz” şeklinde konuştu.

 

“ELMA YİYİN”

Konuşmasına devam eden Dr. Erbıyık, ”Bana soruyorlar elmalardan kırmızı mı, sarı mı yoksa yeşil olanı mı yiyelim. Ya da hangi vakit yiyelim. Elmayı yiyin de nasıl, hangi vakitte yerseniz yiyin. Elmanın vitamini daha çok kabuğundadır. Ama kabuğunu soysanız da vitaminsiz kalmazsınız” dedi.

 

“KOLESTEROL ÇOK FAYDALIDIR”

Oldukça keyifli geçen ve sergi açılışına gelen misafirlerin alkış yağmuruna tuttuğu Dr. Halil İbrahim Erbıyık, konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Psikolojide öğrenilmiş çaresizlik ve şaşkınlık diye bir şey var. Biri bir şey ortaya atıyor. Mesela HDL, LDL kolesterolleri. Biri hayırlı diğeri lanetli kolesterol olarak adlandırılıyor. Yok öyle bir şey. Kolesterol o kadar muhteşemdir ki o olmadan kanserle savaşamazsınız. Yumurtadaki kolesterol de vücudumuz için çok faydalıdır.’’

 

“VÜCUDUMUZ MUHTEŞEM BİR TASARIMDIR”

‘’Her nefeste iki kez şükretmeliyiz biri alabildiğimiz için diğeri verebildiğimiz için’’ diyerek konuşmasına devam eden Dr. Erbıyık, ”Sahip olduğumuz en önemli şey ne araba, ne ev, ne de cüzdanımızdır. En önemli şey nefes alabilmemizdir” ifadesini kullandı. Dr. Halil İbrahim Erbıyık diyetin insan organizmasına karşı olduğunu da söyledi ve “Vücudumuz muhteşem bir tasarımdır” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki