165 Araç Bağlandı

20 Ağustos 2015, Perşembe - 13:19

Çayırovada Vatandaşların En Çok Şikâyet Alalındaki Birinci Sırada Yer Aldığı Duyarsız Sürücülerin Taktığı Abartı Egzoz Çilesi Yaşanmaktadır.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen uygulamalarda, yasak olduğu halde araçlarına abartı egzoz ile çakar lamba taktıran sürücüler ile araçlarına işlem yapıldı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen uygulamalarda, yasak olduğu halde araçlarına abartı egzoz ile çakar lamba taktıran sürücüler ile araçlarına işlem yapıldı. Uygulamalarda 165 araç bağlandı Kocaeli Valiliğinin onayı ile basın kuruluşlarına gönderilen yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz ve İlçe Trafik Denetleme Büro Amirlerimizce müşterek yapılan denetimlerde, abart egzoz kullanan araçlara ve çakar lamba gibi aykırı ışık donanımı olan araçlara 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 30/1b maddesi gereği 189 lira tutarında trafik idari para cezası düzenlemektedir. Bu araçlar trafikten men edilerek otoparka çekilmektedir. Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 67. Maddesine göre Muayene şartlarını kaybeden araçlara yeniden muayeneye sevk edilmesi için Trafik Polisine yetki verilmiştir. Bu yetkiye dayanarak;  Abart egzoz ve çakar lamba kullanan araçlar, TUVTURK Araç Muayene İstasyonuna sevk edilerek aracın tekrar muayeneye girmesi ve uygunsuz donanımları söküldüğüne, aracın normal donanımına döndüğüne dair tespit raporu alındıktan sonra aracın otoparktan çıkışına izin verilmektedir. İl genelinde Ağustos ayında trafik birimlerimiz tarafından yapılan denetimlerde kontrol edilen 2622 araçtan abart egzoz kullandığı tespit olunan 165 araç yeniden muayeneye sevk edilmek üzere otoparka bağlanmıştır. Müdürlüğümüze ulaşan ihbar ve şikayetlere göre il genelindeki denetimlerimiz şok uygulamalar şeklinde devam etmekte olup, halkın huzur ve sükununu bozan, çevreye rahatsızlık veren abart, çok sesli ve çok ışıklı araçlar üzerindeki denetimlerimiz devam etmektedir”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki