17 Ağustos depremi sinema filmi oluyor

25 Mart 2015, Çarşamba - 00:52

Kocaeli’ye büyük acılar yaşatan 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen depremin, film yapılması için çalışmalar başlatıldı

 

Türkiye’nin yaşadığı en büyük deprem olarak tarihe geçen 17 Ağustos 1999 depremi, ‘Kayıp Sabah’ adıyla beyaz perdeye aktarılacak. Senaristliğini Ali Bayraktar’ın yaptığı filmin, yapımcılığını Ferhat Tosun üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Gölcüklü yönetmen İlker Özkap oturacak. Ayrıca ‘Suskunlar’ ve ‘Yirmi Dakika’ dizilerinin görüntü yönetmeni Yon Thomas ve Türk sinemasının bilinen görüntü yönetmeni Ekrem Ak da film ekibinde yer alacak. Projeyi hayata geçirmeye hazırlanan ekip, Değirmendere, Gölcük ve Kocaeli’nin bazı bölgelerinde film çekimi için incelemelerde bulundu.

 

KOÜ’LÜ ÖĞRENCİLER DE PROJEDE OLACAK
Türkiye’de bu konuyu anlatacak olan ilk film olma özelliği’ni taşıyan film projesinde, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama birimi olan Halkla İlişkiler Atölyesi’nden Halil Doğan ve Emre Duman’ın yanı sıra birçok iletişim fakültesi öğrencisinin de yer alması bekleniyor.

 

ÇEKİMLER BU YAZ BAŞLAYACAK
Çekimleri yaz ortalarında başlayacak sinema filmi için 130 kişilik teknik ekip, ünlü oyuncu kadrosu Ekrem Ak’a eşlik edecek. Amerikalı görüntü yönetmeninin görev alacağı filmin deprem anı ise Rus Visual Efect ekibi tarafından gerçekleştirilecek.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki