2016 YGS sonuçlarında tarih verildi

2016 YGS sonuçlarında tarih verildi
21 Mart 2016, Pazartesi - 23:32

2016 YGS sonuçları için merakla beklenen tarihi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi açıkladı. ÖSYM'den yapılan açıklamada YGS sonuçlarının 25 Mart 2016 tarihinde açıklanacağı duyuruldu.

Öğrencilerin cevabını merakla beklediği soru; 2016 YGS sonuçları ne zaman açıklanacak? 13 Mart Pazar günü, 2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’nin 1.oturumu gerçekleştirildi. Oturumun gerçekleştirilmesiyle birlikte 2016 YGS sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu öğrencilerin kafasını karıştırmaya başladı. Sınav soru ve cevaplarını merakla bekleyen öğrencileri şimdiden sınav sonucu heyecan sardı. İşte 2016 YGS sonuçlarının tarihi..

2 milyonun üzerinde lise öğrencisinin, iyi bir gelecek,iyi bir yaşam ve kariyer açısından üniversiteye 

girmek için ter döktüğü YGS’nin 1.oturum sınavında, tüm adaylar Türkçe, sosyal bilimler, matematik ve fen bilimleri sorularına tabi tutuldu. Haziran ayında gerçekleştirilicek 2.oturum öncesi adaylar sınav soru,cevap ve sonuçlarını merakla bekliyor.

2016 YGS sınav soru cevapları, ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yayınlanacak. Soru ve cevapların 14 Mart Pazartesi veya 15 Mart Salı günü yayınlanması bekleniyor. ÖSYM tarafından kamuoyuna sunulacak Temel Soru Kitapçığı ile adaylar sınavda ne kadar doğru veya ne kadar yanlış yapabildiklerini görebilecekler. Verdiği yanıtları doğru hatırlayan öğrenciler bu şekilde tahmini bir puan hesaplayabilecek.

2016 YGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2 milyon 178 bin 563 adayın iyi bir üniversite şansı için ter döktüğü sınavın sonuçları ÖSYM tarafından açıklanacak. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ adresinden sınav sonuçlarını öğrenebilecek. Bunun için yapılması gereken tek şey, sitede çıkan ekrana aday şifresi ve TC Kimlik numarasını girmek olacak. 2016 YGS sonuçları sınavdan 2 hafta sonra 25 Mart Cuma günü açıklanacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki