2023 Vizyon Protokolü imzalandı

2023 Vizyon Protokolü imzalandı
10 Mart 2016, Perşembe - 20:03

Kocaeli Üniversitesi, Karamürsel Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğiyle “Karamürsel Vizyon 2023” protokolü Karamürsel Denizcilik Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen törenle imzalandı.

 

Protokolde kültür, sanat ve sosyal çalışmalar, sağlık ve turizm çalışmaları, tarım ve hayvancılık çalışmaları, imar ve şehircilik çalışmaları kapsamında kent kimliğinin oluşturulması amaçlanıyor. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım yaptığı konuşmada “Sayın Rektörüm, Değerli misafirler bugün Karamürsel’de sizleri misafir etmekten onur duyuyorum. Çok anlamlı bir toplantının içindeyiz. Kent konseyi yöneticileri, üniversitedeki idareci arkadaşlarımız ve Sayın Rektörümüzün onayıyla da Karamürsel 2023 vizyonu çerçevesinde üçlü bir protokolün imza törenindeyiz. Günümüzde yerel yöneticilik artık el yordamıyla gidecek pozisyonu çoktan geçti. Belli seviyelere gelmiş kitlelere belli hizmetleri vermek artık akademik bir düşünceyi de ihtiyaç haline getirdi. Genelde bizim gibi toplumlarda akademisyenler lafta en üst seviyelerde tutulur ama iş icraata geldiğinde söylediklerine sırtımızı döneriz. Ama artık toplum bunu kabul etmiyor, toplum artık akademik, bilimsel değeri olan, verileri ve detaylarıyla neyin nasıl gerçekleştiğini önceden bildiği projeleri istiyor. Biz yerel yöneticiler olarak buna ihtiyaç duyuyoruz. Kendi kadrolarımız içinde bu tarz bir yapılanmanın mümkün olması ekonomik açıdan bizim için zor. Akademik kariyer sahibi kişileri belediye bünyesinde istihdam ederek bu projeleri gerçekleştirmek bizi çok yorar. Bugünkü koşullarda bunu yapmamız mümkün değil. Bu yüzden özellikle Kocaeli’nin en büyük değerlerinden olan Kocaeli Üniversitesinin bu konuda yerel yönetimlere vereceği destek bizim için çok önemli. Daha önce bu proje ile alakalı yapılmış birkaç uygulamalının güzel örneğini gördük. Bunun Karamürsel’de gerçekleşmesi bizim için önemli. Projenin kapsamı, niteliği, hangi koşullarda ne şekilde gerçekleşeceği Rektörümüzün onayına sunulacak ve icraata geçilecek.

 


REKTÖRE TEŞEKKÜR
Karamürsel’de yüksekokullarımız var. Bu yüksekokullara ilaveten Karamürsel Denizcilik Fakültesi onaylandı. Bu bizim için Karamürsel halkı adına memnuniyet verici bir durum. Ben emeği geçen başta Rektörümüz olmak üzere bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kocaeli Üniversitesinin Karamürsel’e emanet ettiği bu okulların fiziksel ihtiyaçlarını her koşulda sağlamak bizim görevimiz” dedi. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sadettin Hülagü Denizcilik Fakültesi hakkında açıklama yaparak “Sayın Bakanımızla görüşüldü, en kısa zamanda okulumuz fakülteye dönüştürülecek. Karayollarının bir arazisi var, bu alanı projelendirip denizcilik fakültesine yakışır şekilde eğitim vereceğiz” dedi. İmza törenine Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kent Konseyi Başkanı Mesut Çalık, Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.Ersin Kayahan ve Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel’de katıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki