21. Yüzyılda Peygamberi Anlamak

26 Nisan 2015, Pazar - 14:55

Gazeteci-Yazar Ramazan Kayan, Dilovası’nda “21. Yüzyılda Peygamber’i anlamak” konulu bir konferans verdi.

 

Dilovası Belediyesi, Dilovası İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti Dilovası Şubesi ortaklaşa düzenlenen konferansa Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Teşkilatlanma Başkanı Mustafa Tekoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Eğitim Komisyonu Başkanı Hulusi Güngör, İlim Yayma Cemiyeti Dilovası Şubesi Başkanı Cemil Memiş ve yönetimi,  Dilovası İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Metin Karakurt ve yönetimi, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Dilovası İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program öğrencilerin Peygamber Efendimizin hayatından kesitleri anlatan şiir ve ezgiler ile devam etti. 21. Yüzyılda Peygamber’i anlamak konferansını açılış konuşmasını Dilovası İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Metin Karakurt yapıldı. Karakurt,” Peygamber Efendimizin hayatından kesintileri örnek vererek Efendimiz Hz. Muhammed’in güzel ahlakını yaşantımızda örnek almalıyız” dedi.

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden İlim Yayma Cemiyeti Dilovası Şubesi Başkanı Cemil Memiş,”Bu programda emeği geçen herkese ve bilgileri, tecrübeleri ile hayatımıza örnek olacak Gazeteci-Yazar Ramazan Kayan hocamıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

TÜM İNSANLARA ÖRNEK VE MODEL

Peygamberimizin(S.A.V.) hayatının ve güzel ahlakının tüm insanlara örnek ve model olduğunu belirten Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar,” Rabbimiz Hz. Peygamberimizi müminlere ve tüm insanlığa örnek alınsın diye göndermiştir. O tüm âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Bizler de bu hafta özünde güzel ahlak, doğruluk ve sevgi olan, bütün insanların mutluluğunu esas alan İslam'ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.)  bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Bizde hayatımıza ve çalışmalarımız da Peygamber Efendimizi örnek almalı ve onun yolunda yürümeliyiz” dedi.

 

HAYATIMIZDAKİ MUHAMMED BİZİ KURTARACAKTIR

Başkan Toltar’ın ardından konferansa başlayan Gazeteci-Yazar Ramazan Kayan,  Peygamberi Anmak mı Anlamak mı?” üst başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Kayan, "Hayatın çevresinde değil, ekseninde bir Muhammed lazım. Hayatı teğet geçen, hayatı ıskalayan bir Muhammed değil, hayatın akışını belirleyen hayatın ana dinamiklerini inşa eden bir Peygamber lazım. Herkesin şu soruyu sorması lazım ‘Hz. Muhammed hayatımızın neresinde, ne kadar içinde ne kadar merkezinde?’  Muhammed aynasında kendi gerçekliğimiz ile yüzleşmemiz gerekmektedir. Hz. Muhammed hayatın ta kendisidir. Hz. Muhammed’siz hayatlar boştur, batıldır. Hayalimizdeki Muhammed kurtarıcı olmayacaktır, hayatımızdaki Muhammed kurtarıcı olacaktır.” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki