23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
21 Nisan 2016, Perşembe - 12:25

96 yıl önce esarete ve karanlığa mahkûm edilmek istenen Türk Ulusu, Büyük Önder  Mustafa Kemal’in önderliğinde milletçe elindeki tüm olanakları seferberliğine ederek mücadele etmiş ve bağımsızlığına sahip çıkmıştır.

Büyük Türk Ulusu  kazandığı bu büyük zaferle, sadece kendi bağımsızlığına kavuşmakla kalmamış, sömürge durumundaki tüm uluslar için de örnek olmuştur.       Son dönemde Cumhuriyetin değerleri birer birer silinmeye çalışılırken, bizi birbirimize bağlayan ve kenetlenmemizi sağlayan önemli günlerin kutlanmaması için de türlü bahaneler öne sürülmektedir. Mecliste resepsiyonu iptal eden, stadyumlardaki kutlamalara set çeken, meydanlardaki coşkudan rahatsız olan bu zihniyete inat biz 23 Nisan'ı en görkemli bicimde kutlayacak, Gazi Meclise, bağımsızlığımıza ve egemenliğimize sahip çıkacağız.

23 Nisan'da kurulan Büyük Millet Meclisi ulusal egemenliğin ve özgürlüğümüzün simgesi olduğu gibi aynı zamanda dünyadaki bir çok ülke çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır.   Çocuklar geleceğimizin güvencesi ve umudun simgeleridir. Bu nedenle çocuk haklarına saygı gösterilmesi, onların korunması, yaşamlarının korkulardan uzak, varlık ve barış içinde sürmesini sağlamak en önemli görevimiz olmalıdır. Bu sorumluluğumuzun da bilincindeyiz.

Bu anlamlı bayramda cumhuriyetimizin kurucusu yüce Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını şükranla anıyorum…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle tüm dünya çocuklarına mutluluklar diliyorum.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki