~~VM Medical Park Kocaeli Hastanesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel BENİM HASTANEM temalı düzenlenen resim ve şiir yarışması başladı.
Geçen sene aileler ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği yarışma bu sene tekrar yapılacak. Çocuklar benim hastanem temalı resim yapacaklar kendi gözlerinden hastaneyi nasıl gördüklerini resmedecekler. İstedikleri boya malzemesini kullanabilecekler. Şiir yazmak konusunda kendisini daha başarılı hisseden minikler kendileri için hastanenin ne anlam ifade ettiğini şiirsel bir dille anlatacaklar.
VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ali Kaya: “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimize gelen hastalar zaman zaman bizlere hastane ve hekimler hakkında; komik, eğlenceli ve bazen de şaşırtıcı benzetmelerde bulunuyorlar. Sıkça minik hastalarım bana yaptıkları resimleri hediye ediyorlar. Bizim için oldukça değerli.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle her sene yapmayı planladığımız resim ve şiir yarışmasını bu sene yeniden yapacağız. Miniklerimiz şiir ve resimlerini 20 Nisan 2018, Cuma günü akşamına kadar hastanemiz ana girişi resepsiyonuna bırakabilirler. Gelecek resim ve şiirleri heyecanla bekliyoruz.” dedi.
ÖDÜLLÜ YARIŞMA SON BAŞVURU TARİHİ 20 NİSAN, CUMA
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Benim Hastanem temalı yapılan resim ve yazılan şiirler hastane Üst yönetim ve Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanları tarafından değerlendirilecek. Birincilere hem anne babalarını hem de minikleri sevindirecek türden hediyeler verilecek. Sonuçlar 23 Nisan Pazartesi günü açıklanacak.