25. Yoksullara Yardım Kermesi açıldı

25. Yoksullara Yardım Kermesi açıldı
24 Nisan 2016, Pazar - 11:31

Yoksullara Yardım Derneği tarafından bu sene 25.’si gerçekleştirilen Yoksullara Yardım Kermesi yoğun katılımla açıldı.

Yoksullara Yardım Derneği tarafından bu sene 25.’si gerçekleştirilen Yoksullara Yardım Kermesi açıldı. Kermesten elde edilecek gelirin tamamıyla yoksul insanlara ve öğrencilere yardım edilecek. Kermesin açılış kurdelesini AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Yoksullara Yardım Derneği Genel Başkanı Pakize Cücen, Kocaeli Şube Başkanı Nuri ve yönetimi kesti. Açılış merasimi öncesi yoksullara yardım amaçlı açık arttırmayla koç satıldı. Kermes alanına getirilen Koç’a en yüksek fiyat olan 7 bin TL’yi Sabır İnşaat adına Mehmet Kamış vererek koçu satın aldı. 

KERMESTE YOK YOK 

Kermesin eşyaları derneği gönüllüleri taranıdan günler içersinde büyük gayret ve uğraşlar sonucu hazırlanarak satışa hazır hale getirildi. Kermeste 50 kuruş ile 250 TL arasında değişen tamamen elişi olan eşyalar bulunmakta olup çeyizlik eşyalar, danteller, pike ve nevresim takımları, mutfak takımları, örme patikler, havlular, örme kazaklar, el yapımı yatak örtüleri değişik modellerde el yapımı mefruşat çeşitleri ve süs eşyaları, işemeli seccadeler fiskos masa örtüleri ve fantezi ürünler satışta sunuldu. Gıda bölümünde ise tamamen doğlan ve yöresel gıdalar ile birlikte tatlı çeşitleri, içliköfteler, ev mantısı, börekler, yufka bazlama çeşit çeşit pastalar ile bol miktarda yiyecek ve doğal içecekler satışa sunuldu. 

80 BİN TL GELİR BEKLİYORUZ

Açılış merasiminde konuşan ve kermesten 80 bin TL gelir beklediklerini belirten Yoksullara Yardım Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nuri Koç, “Kermesimizden 80 bin TL gelir beklemekteyiz. Elde edilen gelir ile yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçları karşılanacak ve öğrencilere burs verilerek yardımcı olunacaktır. Derneğimizin çalışmaları arasında olan ihtiyaç sahibi öğrencilerin barınacağı öğrenci yurdu binamız faaliyetine devam etmektedir. Bu öğrencilerimizin barınma ihtiyacının karşılanması bu kermes gibi sosyal etkinliklerle sağlanmaktadır. Derneğimizin kermesine katkılarından dolayı yardım sevenlere ve ve destek olan bütün halkımıza yönetim kurulu olarak teşekkür ederiz” şeklinde konuştu

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki