~~24 Haziran Genel Seçimleri AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın galibiyeti ile sonlandı. Türkiye haritası sarıya boyandı. AK Partili ikinci tur söylemlerine ‘2023’ tarihini verdi. Kocaeli’den AK Parti 7 Milletvekili çıkartırken CHP 1, MHP 1, İYİ Parti 1, HDP 1 Milletvekili çıkarttı.

24 Haziran Genel Seçimlerine AK Parti ve Cumhur ittifakı damga vurdu. Türkiye geleni 26 Milyon oy alan (Yüzde 52.55) Recep Tayyip Erdoğan Devlet Başkanı oldu. En güçlü rakibi olarak görülen Muharrem İnce ise Yüzde 30’da kaldı. Büyük beklentileri olan İYİ Parti’nin adayı Meral Akşener ise Yüzde 7.4 oy alabildi.

KOCAELİ ‘ERDOĞAN’ DEDİ
Seçimlerde Türkiye oranlarını yansıtması ile bilinen Kocaeli yine bekleneni verdi. Kocaelililer Yüzde 58.81 ile Başkanlık oyunu Recep Tayyip Erdoğan olarak gösterdi. Milletvekili dağılımında ise AK Parti Yüzde 48.18, CHP Yüzde 20.12, MHP Yüzde 11.42, İyi Parti Yüzde 10.43, HDP ise Yüzde 7.13 oy aldı. SABAHA KADAR COŞKU

Seçim sonuçlarının belirlenmesi ile birlikte sokağa dökülen AK Partililer sabaha kadar seçim zaferini kutladı. SKM’ler Partililer ile doldu taştı. Halaylar çekildi, horonlar edildi. Erdoğan’ın konuşmaları dev ekranlardan izlenerek alkışlandı. Seçimin gurunu yaşayan AK Partililer sosyal medya hesaplarından coşku dolu paylaşımlarda bulundu.