3 farkla kazandı

30 Kasım 2015, Pazartesi - 12:47

CHP Dilovası İlçe Örgütü’nün kongresinde, mevcut başkan İrfan Ertürk’ün karşısına sürpriz bir şekilde Kerem Aydemir aday oldu.

Kongrede İrfan Ertürk, 3 oy farkla yeniden başkan oldu. CHP Dilovası İlçe Örgütü’nün 3. olağan kongresi gerçekleştirildi. Partinin ilçe binasında gerçekleşen kongreye; CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve çok sayıda partili takip etti. Divan heyetinin seçilmesiyle başlayan ilçe kongresinde ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Divan başkanlığına eski vekil Mehmet Hilal Kaplan, divan üyeliğine de İbrahim Susan ve Duygu Kaya seçildi. Divanın oluşturulmasından sonra sürpriz bir gelişme yaşandı, Kerem Aydemir aday olduğunu açıkladı. İlçe faaliyetleriyle ilgili konuşma yapan mevcut ilçe başkanı ve yeni dönem adayı İrfan Ertürk, “İlçe örgütü olarak her zaman Dilovası halkının yanında olduk. Dilovası’nda başta çevre kirlililiği sorunu olmak üzere tüm sorunların kamuoyuna duyurulmasında elimizden geleni yaptık. Dilovası’na yapılmak istenen çöp tesisine karşı eyleme katıldık. Bu eylemin sonucunda yeni çöp tesisinin kurulmaması kararı alındı. STK’larla sürekli iletişim halinde olarak vatandaşların sorunlarını dinledik” dedi.

 İKTİDAR OLMAK İÇİN

Ertürk şöyle devam etti: “Dilovası Fatih Mahallesi’nde bulunan Adatepe’ye kimyasal tankların yapılmak istenmesine karşı vatandaşlarla birlikte olduk. Mahallelilerin yer aldığı çadır kurulan eyleme de katıldık. Başarıyla sonuçlanan bu süreçte bizlerin yanında olan milletvekillerimize ve il başkanımıza teşekkür ediyorum. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde milletvekili adaylarımızla parti programı dahilinde çalışmalar yaptık. Her iki seçimde de halkımıza projelerimizi anlattık. Kadın kolları ve gençlik kollarıyla sürekli iletişim halinde olarak parti çalışmalarında bulunduk. Yaptığımız tüm çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. CHP’nin Dilovası’nda iktidar olması için adayız.” İrfan Ertürk daha sonra mali raporu okudu. Faaliyet ve mali rapor oy çokluğuyla kabul edildi.

 İRFAN ERTÜRK’ÜN LİSTESİ

Asil yönetim kurulu; İrfan Ertürk, Turhan Çakan, İsmail Hakkı Bülbül, Neriman Aydın, Bahattin Doğu, Naim Bozkurt, Kirman Söğütçü, İbrahim Susam, İsmail Demir, Cesim Sarıboğa, Ahmet Ak, İlhan Özlü ve Duygu Kaya.

Yedek yönetim kurulu; Emrah Demirbaş, Nail Temiz, Salim Ak, Furkan Söğütçü, Erdal İşleyen, Ömer Yıldırım, Ali Uyanık, Cengiz Doğu, Mustafa Dalğalı, Murat Güneş, Temur Sarı ve Salih Aksu. İl delegeleri; Ercan Dalkılıç, Recep Yıldız, İsmail Kaya, Bekir Yılandiloğlu ve İrfan Ertürk.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki