‘379 Bin 804 Kişiye İkamet İzni Verildi’

16 Kasım 2015, Pazartesi - 13:59

Kocaeli İl Göç İdaresi Müdür Vekili Enver Düz, 2014 yılında Türkiye’de 379 bin 804 kişiye ikamet izni verildiğini söyledi.

Kocaeli Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından ülkemizde ikamet eden yabancı kişiler için Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda katılımcılara Türkiye’nin göç sistemi ile ikamet izinleri, sınırdaşı işlemleri, uluslararası koruma ve geçici koruma işlemleri, sağlık sistemi, sosyal güvenlik, eğitim sistemi ve mülkiyet edinme sistemi ve ülkemizde uyum konusunda yaşadıkları sorunların tespiti ile ilgili bilgi verildi.

 “ÜLKEMİZ GÖÇÜN MERKEZİ OLDU”

Toplantıya Göç Dairesi İl Genel Müdür Vekili Enver Düz, müdürlük personeli ve yabancı uyruklu kişiler katıldı. Programın açılışında konuşan Enver Düz, Türkiye’deki bütün göç hareketini organize ve yönlendirmeye yönelik bir müdürlük olarak kurulduklarını ve yaklaşık 50 personelin hizmet verdiğini söyledi. İşçileri Bakanlığı’na bağlı olduklarını söyleyen Düz, “Özellikle son yıllarda artan ekonomik sebeplerden Türkiye düzenli ve düzensiz göç ülkesi haline geldi. Ülkemiz coğrafi ve stratejik konumu ile tarih boyunca da böyleydi” dedi.

 “379 BİN 804 KİŞİYE İZİN VERİLDİ”

Düzenli göçü savunduğunu ve desteklediğini söyleyen Düz, “Biz insan göçüne karşı bir müdürlük değiliz. Herhangi bir vatandaş Türkiye’ye ikamet izni alıp gelebilir. 2014 yılında 379 bin 804 kişiye ikamet izni verdik. Türkiye kalkınmakta olan bir ülke. Dünyanın çeşitli ülkelerinden insanlar Türkiye’ye eğitim, çalışma, yaşama gibi birçok sebepten ötürü taşınıyor.  Misyonumuz uluslararası koruma başvurusunda bulunan, insan ticareti mağduru olan ve ilimize uyum sağlamaya çalışan yabancılar başta olmak üzere tüm yabancıların iş ve işlemlerini çözmeye çalışmaktır” açıklamasında bulundu

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki