3’ten Fazla Vekil Çıkartacağız

27 Ekim 2015, Salı - 14:26

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, 1 Kasım seçimleri öncesi günde 18 saatlik çalışma temposu ile girmedikleri mahalle, sokak kalmayacağını söyledi. Sarıbay, “Kocaeli’nde üçten fazla milletvekili çıkartacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili adayları, il ve ilçe yöneticileri kentimizde görev yapan yerel basın mensupları ve ulusal basın kuruluşlarının yerel temsilcileri ile bir araya geldi. Wellborn Otel’de gerçekleşen toplantıya milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan katıldı. Çok sayıda basın mensubunun ilgi gösterdiği programda katılımcılar ilk olarak kahvaltı yaptı. Toplantının açılış konuşmasını il başkanı Cengiz Sarıbay yaptı. Sarıbay konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu bir basın toplantısı değil, sohbet toplantısıdır. Eleştirilerinizi, önerilerinizi dinlemek istiyoruz. Sanal ortamda geçtiğimiz hafta sanki seçim yapılmış gibi bir çalışma yaptık. Tek tek, sandık sandık oy girdik sisteme ve daha sonra genel merkezden teşekkür aldık. Yüzde 81 oranında giriş yaparak ülke çapında CHP örgütleri arasında en başarılı örgütlerden biri olduk.

ÇOK DİSİPLİNLİ ÇALIŞIYORUZ

Biz basın özgürlüğüne çok önem veriyoruz. Hakkımızda olumsuz yazı yazanlarla ilgili dahi kötü konuşmadık, düşünmedik. Bizimle ilgili ne yazarsanız yazın bu bizim için faydalı oluyor. Eksiklerimizi ya da iyi yaptığımız işlerimizi görüyoruz. Ülke genelinde baktığınız zaman 4 lider içerisinde bir tek bizim liderimiz bütün liderlerle görüşebiliyor. Devlet adamı olduğunu bize gösteriyor bu tavrıyla. Biz CHP örgütleri olarak günde 6 saat uyuyacağız. Girmediğimiz mahalle, çalışma yapmadığımız sokak kalmayacak. Şu anda çok disiplinli çalışıyoruz. Ben partim içerisinde herhangi bir başıbozukluk görmüyorum. Umuyorum ki partimiz seçim sürecini başarıyla atlatacaktır.” Açılış konuşmasının ardından toplantı soru-cevap bölümüyle devam etti.

SEÇİMDEN SONRADA ALANLARDA OLACAĞIZ

Soru-cevap bölümünde konuşan CHP il başkanı Cengiz Sarıbay, “3 milletvekilinde kalmayacağız, 3’ten fazla milletvekili çıkaracağız. MHP’nin ‘3 milletvekili CHP çıkaracak, 4’ün ihtimali zaten zor bu sebeple bize oy verin Lütfü Türkkan seçilsin’ ifadelerini kullanması doğru değil. Vatandaşlarımız bu gibi söylemlere aldanmamalı. Biz kimsenin bize payanda olmasına ihtiyaç duymuyoruz. Gücümüzü herkes biliyor. Biz CHP olarak bundan böyle sırf seçimde köylere mahallelere giden insan olmak istemiyoruz. Seçimden sonra da çalışmalarımızı bir program dahilinde gerçekleştireceğiz. Biz seçimden seçime değil, seçimden sonra da sokaklarda, alanlarda olacağız. Elimizde ülkemizi ilgilendiren konularda dosyalar var. Bunları seçinden sonra açıklayacağız” dedi.

KÖYLERİN HİZMET ALANI BİZDE DEĞİLDİ

Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Yereli almadan geneli almak oldukça zor. AKP’nin en büyük yatırımı yerel belediyelerin şu anda elinde olması. 8 Haziran sonrasında takip etmişsinizdir vekil seçildikten sonra köyleri ziyaret etmeye çalıştım fakat AKP’nin belediyelerinin katkısı nedeniyle köylerde çok zorlanıyoruz. Hep söylenir ya, ‘AKP yollarımızı yaptı’ diyorlar. Bu bize dönük bir eleştiri gibi oluyor. Geçmişte biliyorsunuz İzmit Büyükşehir Belediyesi bizdeydi, köylerin hizmet alanı bizde değildi. Bunu halk bilmediği için ‘Sizin dönemizde bir şey yapılmadı’ diyorlar. Biz bunu aşmak için çalışıyoruz. Elimizde bir erk, yetki olmaması, köylerin sorunlarına direkt müdahale edemememiz bizleri zorluyor.”

ALT KİMLİKLERLE İLGİLENMİYORUZ

AKP’nin Kürt oylarına ağırlık vermesinin sonucuyla ilgili sorulan bir soruyu yanıtlayan CHP Kocaeli 5. Sıra Milletvekili adayı Cuma Karavar, “Ben Kürt kimliğimle aday gösterilmedim. Cumhuriyet Halk Partisi beni Kocaelili kimliğimle aday gösterdi. AKP’de 7. sırada bir Kürt ismin aday gösterilmesini ben şahsım adına yadırgıyorum. Yapmış olduğum çalışmalarda gördüğüm kadarıyla 7. sıradaki Kürt isim AKP’ye bir katkı sağlamayacak” şeklinde konuştu. İl başkanı Cengiz Sarıbay ise “Biz alt kimliklerle ilgilenmiyoruz. Cuma bey çok kıymetli bir arkadaşımız, kendisi işadamı ve sevilen sayılan bir insan. Dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki