‘41 Genç 41 Gelecek’te eğitim zamanı

18 Ocak 2015, Pazar - 18:38

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in Gebzeli gençlere yönelik 41 Genç 41Gelecek Liderlik projesine katılan öğrenciler aileleriyle birlikte katıldıkları yemekte ilçe protokolüyle buluştu

 

Projenin mimarı Başkan Köşker, “Kendisinin farkında, tarihini ve toplumunu bilen, çevre bilinci olan, Gebze’yi, Kocaeli’yi, Türkiye’yi ve Dünyayı bilen, geleceğin liderlerini yetiştirmek amacıyla başlattığımız 41 Genç 41 Gelecek Projemiz Gebze’mize ve evlatlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi

 

AİLELER VE PROTOKOL KATILDI

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatıyla uygulama konulan gençlere yönelik  ‘41 Genç 41 Gelecek’ Projesi önceki akşam düzenlenen yemekli toplantıyla start aldı. Projenin ilk ayağına katılacak olan 41 öğrencinin aileleriyle birlikte ağırlandığı yemekli toplantıya ev sahibi Başkan Köşker’in yanı sıra Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Soba, İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mücahit Sak, İstanbul Şehir Üniversitesi’nden proje danışmanı İbrahim Zeyd Gerçik, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Sadık Albayrak, Engin Güzel ve belediye meclis üyeleri katıldı.

GELECEĞİMİZ GENÇLERİMİZ

Ulusal ve yerel basın kuruluşlarının da ilgi gösterdiği proje toplantısının selamlama konuşmalarında ilk sözü alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel; çalışmaya 41 öğrencinin ufuklarının gelişmesi ve açılmasına katkı sağlayacak, üniversite hayatını cezp edecek projeyi hayata geçiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i tebrik ederek, çalışmalara desteklerinin süreceğini dile getirdi. Demirel’in ardından öğrencilere ve velilere hitaben kısa bir selamlama konuşması yapan projenin fikir babası Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Geleceğimiz olan gençlerimizi önemsiyoruz. Genel belediye hizmetlerimizde önemli mesafeler kaydettik. Sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında önceliğimizi yarınlarımız olan gençlerimize vermek istedik.

İSTANBUL VE GEBZE’DE

Gençler bizim geleceğimiz. Geleceğimiz olan evlatlarımızın yarınlara hazırlamak adına İstanbul Şehir Üniversite’mizle işbirliğinde kaymakamlığımızın ve milli eğitim müdürlüğümüzün destekleriyle 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Programımızı başlatmış bulunuyoruz. 5 aylık İstanbul ve Gebze’de devam edecek olan yoğun bir eğitim programına tabi olacak 41 gencimiz; sosyoloji, tarih, edebiyat, uluslar arası ilişkiler diğer farklı disiplinlerle donatılacak.  Kendisinin farkında, tarihini ve toplumunu bilen, çevre bilinci olan, Gebze’yi, Kocaeli’yi, Türkiye’yi ve Dünyayı bilen, geleceğin liderlerini yetiştirmek amacıyla sizlerin desteğiyle başlangıcını yapacağımız 41 Genç 41 Gelecek Projemiz daha nice 41 gencimizle devam ederek uzun soluklu bir eğitim hizmetine dönüşecek inşallah.

SERTİFİKA ALACAKLAR

Film çözümleri, kitap tahlilleri, sosyal paylaşım ve sorumluluk projeleriyle teorik eğitimlerine katkı sunulacak olan proje kapsamında ayrıca; siz değerli ailelerimize sosyolog ve psikologların da yer alacağı bir ekip tarafından aile danışma hizmetleri de verilecek. Gençlerimizin hem öğrenecekleri, hem de öğreneceklerini uygulayacakları bir atölye çalışması olan projemiz sonunda evlatlarımız sertifikalarına da kavuşmuş olacak” dedi. Başkan Köşker’in ardından söz alan Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan da, projenin önemine değindi. Kaymakam Arslan, “Projede emeği geçen herkesi ve başta Başkanımız Adnan Bey’i kutlamak isterim. Çocuklarımızın istikbaline önemli katkılar sunacağı muhakkak olan bu proje, evlatlarımızın ufuklarını da bir hayli aydınlatacak. Öğrencilerimize bu zorlu eğitim programında başarılar diliyorum” dedi. Kaymakam Arslan’ın ardından söz alan İstanbul Şehir Üniversitesi’nden proje danışmanı İbrahim Zeyd Gerçik projenin takvimi ve verilecek eğitimlerin kapsamı hakkında öğrencileri ve velileri aydınlattı.

VELİLER TEŞEKKÜR ETTİ

Program sonunda öğrenci velileriyle sohbet eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e veliler ve öğrenciler ayrı ayrı teşekkürlerini sundu. Çocuklarını eğitimine katkı sağlayacak böylesi bir projeden duydukları memnuniyeti Başkan Köşker’e aktaran öğrenci velileri, “Evlatlarımıza böylesi farklı ve güzel projeyle bir anlamda sahip çıkan ve yanlarında olduğunu gerçek anlamda hissettirin başkanımıza minnettarız. Uzun soluklu bu çalışmada başkanımıza ve ekibine her türlü desteği vereceğiz inşallah. Çocuklarımıza bu imkanı sağlayan başkanımıza ve ekibine bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ve akşam yemeğinin ardından protokol ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki