41 Genç 41 Gelecek’te

03 Şubat 2015, Salı - 22:05

EĞİTİM TAM GAZ

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in önem verdiği gençlere yönelik 41 Genç 41 Gelecek Liderlik projesinde eğitim çalışmaları İstanbul ve Gebze’de plan dahilinde hız kesmeden sürüyor

 

GEBZE VE İSTANBUL’DA

Geleceğin liderleri, eğitimlerine ve çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker tarafından gençlere yönelik özel olarak hazırlatılan ve gençlere liderlik eğitimlerinin verildiği 41 Genç 41 Gelecek Liderlik projesine katılan öğrenciler eğitim çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul Şehir Üniversitesi ile işbirliğinde hazırlanan ve ilk olarak 41 öğrencinin katılımıyla yaklaşık 6 ay sürecek projenin eğitimleri hız kesmiyor. Belirlenen program dahilinde İstanbul ve Gebze’de planlanan eğitim çalışmalarına eksiksiz devam eden öğrenciler Proje Koordinatörü İbrahim Zeyd Gerçik’le düzenlenen çalışmada buluştu.

DEĞERLERİNİZİN FARKINDA OLUN

Gebze Kültür Merkezi kompleksinde gerçekleştirilen ve sohbet ortamında karşılıklı iletişim halinde gerçekleştirilen çalışmada Koordinatör Gerçik sözlerine Yunus Emre’nin, “Gelin tanış olalım. İşi kolay kılalım. Sevelim sevilelim. Bu dünya kimseye kalmaz” dizesiyle başladı.  Kendini tanımanın önemine değinen eğitimci Gerçik, “Sahip olduklarınızın farkında olun. Herkes eşsiz bir varlık ve hepiniz biriciksiz. Yapabileceğinizin en iyisini kendinize hedef belirlemeyin siz en iyisini yapın zaten hedefe ulaşmış olursunuz” dedi.

GÖRSEL ÖĞELERLE DESTEKLEDİ

Gençlerin kendilerini keşfetmelerine yardımcı olacak birçok konuya değinen eğitimci Gerçik söyleşisini hazırladığı slayt ve filmlerden görsel alıntılarla süsledi. Gençlerle söyleşisinde kendilerine bazı film ve kitap önerilerinde bulunan İstanbul Şehir Üniversitesi’nden proje koordinatörü eğitimci-yazar İbrahim Zeyd Gerçik; okuyacakları kitapların hayatları üzerindeki etkilerini anlattıkları bir yazı yazmalarını da kendilerinden istedi.  41 Genç 41Gelecek projesi kapsamında katılımcı gençler hafta sonu İstanbul Şehir Üniversitesi’nde eğitim faaliyetlerine devam edecekler.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki