41 kart Ramazan’da sevindirdi

24 Haziran 2015, Çarşamba - 14:08

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği, ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda yardımlarını marketlerden banka kartı aracılığı ile almalarını sağlayan 41 Kart Ramazan Ayı içerisinde vatandaşları sevindirdi.

Her ay periyodik olarak yardım alan 7 bin 623 ailenin 41 kartlarına Ramazan ayına özel olarak yükleme gerçekleşti. Mağdur vatandaşların 41 kartlarına ramazan ayına özel aldıkları yardım miktarı kadar daha ilave yardım yatırıldı.  İhtiyaç sahibi aileler bir nebze de olsa ihtiyaçlarını giderdiler.

 

KOCAELİ’DE YARDIMLAR 41 KART’LA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların diledikleri yerden alışveriş yapmalarını sağlayan 41 kart hizmeti,  yardımların daha kolay ve vatandaşı mağdur etmeden ulaştırılmasını sağlıyor. Anlaşmalı marketlerden banka kartı ile alışveriş yapar gibi vatandaşların alışveriş yapmasını sağlayan 41 kart vatandaşların ihtiyaçlarını gideriyor. Komisyon tarafından araştırma sonucu değerlendirilen ailelere 41 kart aracılığı ile komisyonun belirlediği miktarda yardım yapılıyor.

 

7 BİN 623 AİLE FAYDALANIYOR

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan 41 kart sahiplerine Ramazan Ayı’na özel olarak yardım paraları yüklendi. 7 bin 623 aktif 41 kart sahibi  vatandaş verilen yardımlar ile anlaşmalı marketlerden alışveriş yapma imkanı buldu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki