4.5G ayarları yapacaklar dikkat!

4.5G ayarları yapacaklar dikkat!
02 Nisan 2016, Cumartesi - 12:46

Türkiye 1 Nisan'da 4.5G teknolojisine geçti. Bu teknolojiden yararlanacaklar ve 4.5G'yi merak edenler 4.5G ayarlarının nasıl yapılacağını merak ediyor. 4.5G ayarları hakkında detay haberimizdedir.İnternet hızını 10 kart arttırması beklenen 4.5G dönemi 1 Nisan itibariylebaşladı. Aylardır daha hızlı internete kavuşmanın hayalini kuran teknoloji severler, 4.5G ayarlarını araştırmaya başladı. Hem sim kartı hem de telefonu 4.5G'ye uyumlu olan kullanıcılar, 4.5G ayarlarını da doğru gerçekleştirdiği takdirde sorunsuz olarak yeni teknolojinin avantajlarından faydalanabilecekler. Peki 4.5G kullanmak için telefonlarda hangi ayarı yapmak gerekiyor? 4.5'ye geçilip geçilmediği nasıl anlaşılacak? Telefonların üzerinde 4.5G simgesi yer alacak mı? İşte 4.5G ayarları ve yeni teknolojiye dair bilinmesi gerekenler!

 

4.5G AYARLARI NASIL YAPILIYOR?

4.5G'den faydalanmak için olmazsa olmazların başında SIM kartları geliyor. Eğer sim kartınız yeni teknolojiye uyumlu değilse, iletişim operatörlerinin mağazalarına giderek SIM kartınızı ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz. Ancak sim kartları 4.5G'ye uygun olduğu halde bir sorun çıkabilir bu aşamada 4.5G ayalarına bakılması gerekiyor. Peki 4.5G ayları nasıl yapılıyor? 4.5G ayarları cihandan cihaza farklılık gösteriyor. Cihazdan cihaza farklılık gösteren ayarları ise sizler için hazırladık.
4.5G’ye bağlanmak için akıllı telefon ve SIM kartınız tamamsa, yapmanız gereken bir ayar olabilir. Bu ayarın yapılması için ayarlar bölümünden şebeke seçimine girmelisiniz. 1 Nisan 2016 tarihinden önce kullandığınız akıllı telefonlar 3G şebekesine bağlanmak üzere otomatik olarak ayarlanmış durumdaydı. 1 Nisan'ın ilk saatlerinden itibaren 4.5G’ye bağlanmak için cihazınızın şebeke ayarlarını LTE veya 4G seçeneklerine göre ayarlamanız gerekiyor. iPhone modelerinde sırasıyla ayarlar, hücresel veri seçenekleri, ses ve veri menüsüne gelin. Buradan LTE seçeneğine basarak ayarlarınızı tamamlayın. Android işletim sistemli cihazlarda ise ayaları açtıktan sonra diğer ağlar seçeneğine gelerek mobil ağlar menüsünden 4G seçeneğini işaretleyin.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki