7 yıldır süren dava yine ertelendi

21 Ekim 2015, Çarşamba - 15:45

2008 yılında işlediği cinayetin ardından intihara teşebbüs eden ancak ölmeyen 78 yaşındaki adamın yargılanmasına 30. celsede halen devam edilirken, sanığın bilinci kapalı olduğu için mahkeme 30 celsede yine ifade alınamadı.2008 yılında işlenen cinayette o tarihte 78 yaşında olan Niyazi Aydın, o tarihte 72 yaşında olan Niyazi Kanpara’yı önce takip etmiş, ardından oturduğu kahvede başına ateş ederek öldürmüştü. Olayın ardından alınan bilgilere göre iki yaşlı adamın belirlenemeyen bir sebepten dolayı kavga ettiği ve katil zanlısı Niyazi Aydın’ın, maktül Niyazi Kanpara’yı “Bir daha karşıma çıkarsan seni öldürürüm” şeklinde tehdit ettiği ortaya çıkmıştı. Tehdidin ardından Niyazi Kanpara’nın oğlu Metin Kanpara, babasını Almanya’ya göndererek 3 ay boyunca Niyazi Aydın’dan kaçırdı. Ancak 3 ay sonra Türkiye’ye dönen Niyazi Kanpara’yı takip etmeye başlayan Niyazi Aydın, bulduğu ilk fırsatta yaşlı adamı öldürdü.

7 YILDIR SÜRÜYOR

Cinayetin ardından kendi canına kıymak için kafasına ateş eden Niyazi Aydın, kaldırıldığı hastanede doktorlar tarafından yapılan müdahale ile yaşama döndürüldü. Olaydan sonra tüm vücudu felç olan ve bilincini yitiren Niyazi Aydın’ın ifadesi alınamadı. Konuyla ilgili 2008 yılında Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava ise intihar eden katil zanlısı Niyazi Aydın’ın ifadesi alınamadığı için halen devam ediyor. Davanın 30. Celsesi bugün Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülürken, katil zanlısı Niyazi Aydın’ın sağlık durumunun değişmemesi sebebiyle yine ertelendi.

ERTELENDİ
7 yıldır devam eden davada hiçbir gelişme olmazken, mahkeme heyeti tarafından zanlı Niyazi Aydın’ın iyileşmesi ihtimaline karşılık dosya düşürülemiyor. Taraf avukatlarının gelerek bir sonraki duruşmanın tarihini öğrenmesi dışında hiçbir işlem yapılmayan duruşmalarda, zanlının ifadesi alınamadığı için 30 celsedir mahkemenin sonraki aşamalarına da geçilemiyor. Zanlı Niyazi Aydın’ın sağlık durumunun değişmesi ihtimaline karşılık ertelenen davanın 31. Celsesi 3 Mart 2016 tarihinde görülecek.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki