800 Çocuk İçin Yaz Spor Okulu Açıldı

800 Çocuk İçin Yaz Spor Okulu Açıldı
28 Temmuz 2016, Perşembe - 16:50

 

 

Dilovası Belediyesi yaz okullarında eğitim gören çocuklar, sporun yanı  sosyal çevre edinmelerini, sokak kültüründen uzaklaştırılmaları, sağlıklı, bilinçli ve topluma yararlı bireyler olmaları hedefleniyor.

Dilovası Belediyesi organizasyonuyla  düzenlenen yaz spor okulları 14 ayrı branşta 20  hoca nezaretinde 800 çocuğa hizmet veriliyor. İlçenin birkaç merkezi noktalarındaki spor salonu ve tesislerinde eğitim veriliyor. Diğer yerlerdeki spor merkezi ve tesisleri gibi Tavşancıl Mahallesinde ikamet eden çocuklar için Salih Gün Spor Tesislerinde açılan Yaz Spor Okuluna başlayan çocukların azmi ve gayreti büyük memnuniyet oluşturdu.

Dilovası Belediyesi, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve  İlim Yayma Cemiyeti İşbirliği ile  futbol, basketbol, voleybol, hentbal, atletizm, çim kokeye, badminton, boks, kick box, wushu, masa tenisi, korfbol, güreş, karete ve resim olmak üzere 14 Branşda 6 Tesiste, 20 antrenör nezaretinde yapılıyor

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı açıklamada; çocuklarımızın, yavrularımızın zamanlarını iyi geçirmesi, gelecek adına sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak hem de gelecekte spor adına başarılara imza atmaları için yaz spor okullarını düzenliyoruz ve düzenlemeye de devam edeceğiz.

Dilovası Belediyesi olarak bu yıl 14 ayrı branşta yaklaşık 20 Hoca eşliğinde 800 çocuğumuzun başvurusunu aldık. Yaz spor okulları kapsamında imkanlarımızı seferber ederek; çocuklarımızın bütün spor malzemelerini ve kıyafetini belediye olarak biz hediye ettik.

Amacımız ve gayemiz her alanda olduğu gibi spor alanında da farklı bir Dilovası meydana getirmek, spora duyulan ilgi ve alakayı artırmaktır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki