Adaletiniz bol olsun

Adaletiniz bol olsun
09 Ekim 2016, Pazar - 13:27

Gebze'nin 70 bin metrekarelik alan üzerinde inşaa edilen, bölgenin en büyük adliye binasının açılışı önceki gün görkemli bir törenle açıldı.

Gebze'deki açılışa Bakan Bozdağ ile birlikte  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş,  Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, il başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP il başkanı Aydın Ünlü,İlçe belediye başkanları,siyasi partilerin  ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, GTO Başkanı Nail Çiler başta olmak üzere çok sayıda protokol üyesi ile davetliler katıldı

Yeni Gebze Adalet Sarayı'nın açılışına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Bakan Bozdağ, FETÖ'nün örgüt içinde çözülmeyi önlemek için yeni Darbe senaryoları uydurduğunu belirterek, Yargı'da görevden almalar nedeniyle zaafiyetin olmayacağını söyledi.

Yaklaşık 3.5 yıl önce temeli atılan Yeni Gebze Adliye Sarayı'nın açılış töreni dün gerçekleştirildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşma yapan Bakan Bozdağ, önemi açıklamalarda bulundu. Marmara Bölgesi'nin en büyük 4.Adliyesi olan Yeni Gebze Adliyesi'nin hayırlı olmasını dileyen Bozdağ, "Gebze Adliye sarayı modern, adalet hizmetlerinin sunumu için büyük öneme sahip. İstanbul'da ki Bakırköy, Çağlayan, Kartal Adliyeleri'nden sonra, Marmara'nın en büyük Adliyesi'ni Gebze'ye yaptık. Gebzelilere böylesine önemli bir binada hizmet vermek yakışır. Kocaeli'mizin yeni bir Adalet Sarayı'na ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Kocaeli Adliyesi'ne yeni bir bina için adım atma kararı aldık. Başsavcımız ve Büyükşehir Belediyemizle birlikte çalışarak, uygun yer tespit edildiğinde proje çalışmalarını tamamlayacağız. Böylelikle Kocaeli kendine yakışır modern bir Adliye sarayına sahip olacak."dedi. 

YARGIDA ZAAFİYET OLMAYACAK

Bakan Bozdağ konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Yargı içinde FETÖ üyeliği değerlendirilen Hakim ve Savcıların meslekte kalmalarının uygun olmadığına karar verilmesi sonucu yargıda zaafiyet söz konusu değildir. Staj görmekte olan 4 bin hakim ve savcı adayı var. Bir kısmının mesleğe atamaları yapıldı, geri kalanları da yapılacak ve yargıda aksamaya meydan verilmeyecektir. Vatandaşlarımız rahat olsunlar. Yeni arkadaşlar göreve başladıklarında Hakim ve Savcıların üzerinde ki yük kalkacaktır. Vatandaşların davaları da gecikmeyecek ve zamanında karara bağlanacak. Aralık ayında da 3 bin yeni Hakim ve Savcı adayları için sınav yapacağız. 

YARGIYA 15 TEMMUZ TEŞEKKÜRÜ

Türkiye'de 15 Temmuz'da yaşanan darbe teşebbüsü karşısında milletimiz başarılı, büyük bir sınav verdi. Cumhurbaşkanımız liderliğinde, el birliğiyle FETÖ lideri komutası altında, TSK içinde yuvalanmış bu örgüt üyesi askerler tarafından yapılmaya çalışılan darbe teşebbüsü püskürtülmüştür. Onun için aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum. Türkiye, büyük bir kahramanlık destanı yaşamıştır. Yargımıza da özel bir teşekkürüm var. Türk Yargısı 15 Temmuz Darbe girişimine gelinceye kadar hiç bir darbe sürecinde başarılı bir sınav veremedi, hep utanacağımız bir tablo vardı.  İlk defa Türk Yargısı da Darbeye ve FETÖ'nün köpeklerine teslim olmadılar, biat etmediler. Yargımızın her bir ferdine bu nedenle teşekkür ediyorum. Darbenin ilk saatlerinde bütün Başsavcıların yakalama ve soruşturma emrini verdiğini hepimiz biliyoruz. Saklanmadılar, kaçmadılar, işin başında durdular. Belelrinde silahlarla adeta ölümüne işin başında beklediler. 

YENİ DARBE SENARYOLARI

Yeni Darbe Girişimi olacak diye üfürüyorlar. Nereden üfürürlerse üfürsünler. Türkiye'de bundan sonra hiç bir darbe teşebbüsünün başarılı olma şansı yoktur, olamaz da. Sadece Ankara'da iki-üç yeri ele geçirerek Darbe gerçekleşmesinin mümkün olmadığını, 79 Milyonu ele geçirmeden darbenin başarılı olamayacağını gördüler. Şimdi FETÖ içinde ki bazı kişilerin itirafçı olmasın, Örgüt çözülmesin diye bu FETÖ'cüler tarih uyduruyorlar. Cezaevinde bulunan FETÖ üyeleri ile Darbe teşebbüsünde bulunanların konuşmasından korkuyorlar, etkin pişmanlıktan yararlanıp Örgütün çözülmesini istemedikleri için ,konuşmayın diye ikinci darbe tarihleri veriyorlar. Bunu kendilerini kurtarmak için yapıyorlar, endişe ediyorlar. Kirli yüzleri ortaya çıkar ABD'de, Avrupa'da rahat edemeyiz diye endişe ediyorlar. 

ADALETİN TERAZİSİ HASSASDIR

Biz sanki 15 Temmuz'u yaşamamış gibi, darbeyi gündemimizden düşürüp, FETÖ'nün mağdur gündemini konuşur olduk. Devlet çalıştırdığı memurların sadakatini arar. Sadakatinden şüphe ettiklerini devletlerin çalıştırmama hakkı vardır. Devlet, kamuda, yargıda, Ordu'da, diğer alanlarda Terör örgütü üyesi olan birisi olduğu zaman buna dokunmayacak mı? Terör Örgütü üyeleriyle ilgili işlem yapmayacak mı? Türk yargısı, Türk Milleti adına karar veren bir Yargıdır. FETÖ ya da başka yapılar adına karar verecek bir Yargı olsa o zaman farklı şeyler söylenebilir. Kimse endişe etmesin, Adaletin hassas terazisi herkesi hukuk devletine uygun bir şekilde tartacak ve sonra adalet yerini bulacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki