Afet halinde acil müdahale için stratejik iş birliği

Afet halinde acil müdahaleiçin stratejik iş birliği
06 Şubat 2016, Cumartesi - 00:18

Büyükşehir, depreme hazırlık çalışmalarında ilgili kurumlarla stratejik iş birliği yapacak

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği "Acil Müdahale Ön Hasar Tespit Projesi" kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile işbirliği toplantısı yapıldı. Büyükşehir Sismoloji ve Eğitim Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda, deprem riskinin fazla olduğu noktaların belirlenip acil müdahalelerin zaman kaybetmeden ulaştırılması konularında görüş alışverişinde bulunuldu.        

 

İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI

Büyükşehir Belediyesi, bölgemizde yaşanması muhtemel deprem veya depremlere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Acil Müdahale Ön Hasar Tespit Projesi'nin kapsamının genişletilerek ortak kurumlarla birlikte yürütülmesi için işbirliği toplantısı yapıldı. Kocaeli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile yapılan toplantıya Büyükşehir İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman Günler, İl Afet ve Acil Durum İl Müdürü Salim Tekoğul, Zemin Deprem ve İnceleme Şube Müdürü Mustafa Cevher ve kurum teknik personelleri katıldı.

 

TEKNİK KOMİSYONLAR OLUŞTURULDU

Büyükşehir Belediyesi'ne ait 28 istasyondan alınan verilerin Sismoloji Merkezi'nden izlenerek kayıt ağının oluşturulduğu proje kapsamındaki toplantıda her iki kurum yetkilileri teknik komisyonlar oluşturdu. Proje ile ilgili yol haritasının oluşturulacağı komisyonların belirli aralıklarla toplanılması kararlaştırıldı. Toplantı ile olası deprem tehlikesinde acil müdahalelerin bir an önce ve koordineli şekilde yapılmasını sağlayacak projenin gelişimi için önemli adımlardan birisi daha atılmış oldu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki