31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerinde Ağrı ağırlıklı seçmene sahip olan Dilovası’nda Ağrılı bir adayın çıkmaması üzerine Ağrı Konfederasyon Başkanı Mustafa Acar, Marmara Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyon Başkanı Mirza Mehmet Taşdemir ve İstanbul Ağrılılar Dernek Başkanı Nihat Adan öncülüğü ile gerçekleşen toplantıda Ağrılılar adına açıklamada bulundular.

AK Parti'nin Dilovası'nda Ağrılı bir ismi aday göstermemesinin üstüne bir araya gelen Ağrılı dernekler tepkisini gösterdi. Dernek üyeleri tarafından adaylara yeterince sahip çıkmamak ile suçlanan Dernek Yönetimi, ‘’Siyasetçiler yetiştirin ve sahip çıkın. Futbol seyircisi olmak değil, futbolcu olmak istiyoruz’’ şeklinde eleştirildi. Üyelerin tepkisine karşı Ağrı Konfederasyon Başkanı Mustafa Acar, Marmara Bölgesi Ağrı Dernekler  Federasyon Başkanı Mirza Mehmet Taşdemir’den açıklama geldi. Marmara Bölgesi Ağrı Dernekler  Federasyon Başkanı Mirza Mehmet Taşdemir'in işte o açıklaması:

 

"Birlik ve beraberliğimiz için her zaman her şartta bir olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Size bir örnek vermek isterim. Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde yaklaşık 12500 seçmen olan Ağrılı var. Yani kentin yüzde kırkı   Ağrılı.  Ama ne yazık ki birbirinden değerli Ağrılı aday adayları olmasına rağmen AK Parti, tercihini Ağrılı adaylardan yana kullanmamıştır. Bizler AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekili Ağrılı Cemil Yaman ve bölgenin tüm milletvekillerine Ağrılılara hak ettiği değerin verilmesi ve Ağrılıların görmezden gelinmemesini gerektiği konusunda bilgilendirmede bulunmuştuk. Dilovası’nda hassasiyetle  üzerinde durduğumuzu bildirdik. Bunun karşılığı  Kocaeli’nde  bulunan 80 bin  Ağrılı seçmenin yansıması ile ödüllendirileceği konusunda bilgi verdik. Ne yazık ki bugün Dilovası’nda 800 kişilik seçmene sahip Ardahanlı bir adayın çıkmasıyla temsilde adaletin olmadığını da gördük. Ağrılıları hiçe saydılar. Başta iktidar partisinin görmezden geldiğini görmüş olduk.   Seçimde  Ağrılı seçmenleri kabulünü gören adaya tüm teşkilatlarımızla sokak sokak çalışarak desteğimizi vereceğiz. Çalmadık kapı, girmedik gönül, sıkmadık el bırakmayacağız. Kocaeli’nde bizleri yok sayanlar yansımalarıyla cevabını alacaktır.