AK Çayırova’da Seçim Maratonu Başladı

18 Ekim 2014, Cumartesi - 13:45

 

AK Parti Çayırova’da delege seçimleri başladı. Hafta Sonu Gerçekleşen  Mahalle Delege Seçimleri Yoğun Bir Tempoda Yapıldı.

AK Parti'de delege seçimleri öncesinde teşkilatlardan sorumlu il başkan yardımcısı Yekta Türker açıklamalarda bulundu. Bugün Çayırova, Gölcük, Karamürsel, İzmit, Kartepe, Başiskele, Kandıra'da yarın ise Derince, Darıca, Gebze, Körfez, Dilovası ile Kandıra'da delegeler seçilecek. Seçimler bütün ilçelerde 10.00 ve 12.00 saatleri arasında yapılacak. Çoğunluğun sağlanmaması durumunda ise seçimler 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek.
 
AK PARTİDE HAFTA SONU MESAİSİ
Kocaeli genelinde 238 bin 748 üyesi bulunan AK Parti'de delege seçimleri 472 mahallede sandık konularak gerçekleşecek. Seçimler partinin ilçe binasında, mahalle ve köylerdeki seçim bürolarında yapılıyor. Partinin ilçe binalarında askıya çıkan delege listelerinde seçmenlerin nerede oy kullanacağı bilgilerinin yer aldığını söyleyen Türker, “Karamürsel, Körfez, Dilovası ve Derince ilçelerini atama yoluyla gelmesinden dolayı 400 delegenin dışında 1 belediye başkanı da oy kullanacak. Bunun dışındaki ilçelerde ise 400 delege, 30 ilçe yönetimi ve 1 belediye başkanı olmak üzere 431 delege oy kullanacak” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki