AK Gençler dünya çocuklarını unutmadı

AK Gençler dünya çocuklarını unutmadı
21 Kasım 2015, Cumartesi - 11:28

 

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve yönetimi il yöneticileri ile birlikte Cuma namazı çıkışı sonrasında Fevziye Camii önü Yürüyüş Yolu’nda 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutladı

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve yönetimi il yöneticileri ile birlikte Cuma namazı çıkışı sonrasında Fevziye Camii önü Yürüyüş Yolu’nda 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü buruk kutladı. Yürüyüş Yolu’nda dünya çocukları ile ilgili resim sergisi de açan Ak Gençler küçük çocuklara balon, kadınlara ise karanfil dağıtmak için stant açtı. Sergi 1 gün boyunca Yürüyüş Yolu’nda sergilenecek. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili açıklama yapan AK Parti İl Gençlik Kolları Emre Kahraman, “Dünya genelindeki çocuk istismarlarına karşı sesini yükselten, Fransa’da vahşice öldürülen, Suriye’de barbarca katledilen çocukların haklarını savunan tek ülke Türkiye, tek cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve tek başbakan Ahmet Davutoğlu’dur” dedi.

 

AYLAN BEBEĞİ HANGİMİZ UNUTTU?
Yürüyüş Yolu üzerinde açıklama yapan AK Parti İl Gençlik Kolları Emre Kahraman, “Yaşadığımız dünya coğrafyasında 400 milyon çocuk anne babasını kaybetmiş durumda ve bu çocukların çoğu islam coğrafyasında yaşamaktadır. Bazı şebekeler bu yetim çocukları suç örgütü ve dilenci olarak kullanmaktadır. Aynı zamanda Suriye’deki iç savaş dolayısıyla 1 milyon Suriyeli çocuk mülteci olarak komşu ülkelerde yaşamaya mecbur bırakılmıştır. Bu çocukların birçoğu ülkemizde misafir edilmektedir. Aylan Kurdi bebeğin sahile vuran fotoğrafını hanginiz, hangimiz unuttu.

 

SES YÜKSELTEN SADECE BİZİZ
Bunun için BM tarafından çocuk istismarlarına karşı koruma ve temel hakalrı garanti altına almakj için 191 ülke tarafından imzalanan 20 Kasım 1989 yılında kabul edilen çocuk hakları sözleşmesinin uygulanması şartıdır. Dünya genelindeki çocuk istismarlarına karşı sesini yükselten, Fransa’da vahşice öldürülen, Suriye’de barbarca katledilen çocukların haklarını savunan tek ülke Türkiye, tek cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve tek başbakan Ahmet Davutoğlu’dur. Çocuklar dünyanın her yerinde masumiyetin simgesidir.

 

ÇOCUKLARA KIYMAYIN EFENDİLER
Yüce Rabbimiz Kehl Suresi 46. Ayette ‘çocuklar dünyanın süsüdür’ diye buyurmuşlardır. Çocuklar masumiyeti bizi daha aydınlık, daha müreffeh bir gelecek inşaa etmek konusunda önemlidir. Geleceğimizin mihenk taşı çocukların yüzüne endişe değil tebessüm yakışır. O minicik yürekler acıyla değil sevgiyle dolmalıdır. Maalesef geçen her saat, her dakika, her gün çocukların gözlerinden yeni yaşların döküldüğünü bizlere gösteriyor. Kalplerinde yeni yaralar açmaktadır. Tüm kalbimizle, tüm samimiyetimizle hep birlikte dünyaya sesleniyoruz. Menfaat çıkarlarınız uğruna çocuklara kıymayın efendiler” ifadelerine yer verdi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki