Ak parti Cuma günü açıklıyor

Ak parti 26. Dönem milletvekili aday adayları ile istişare yapan Başkan Ceyhan, 11 kişilik milletvekili aday listesinin Cuma günü saat 15:00’te Soğuksu Tesisleri'nde açıklayacaklarını söyledi
15 Eylül 2015, Salı - 22:26

Ak parti 26. Dönem milletvekili aday adayları ile istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. KOTO’da bulunan Beytül Kebap’ta gerçekleşen toplantıya İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, ilçe başkanları, milletvekili aday adayları ve parti il yönetimi katıldı.  Toplantıda Başkan Ceyhan Cuma günü saat 15:00’te Soğuksu Tesisleri’nde 11 kişilik milletvekili aday listesinin açıklanacağını kaydetti.

CUMA GÜNÜ ADAYLAR BELLİ OLACAK

Toplantıda konuşan Başkan Ceyhan terör olaylarına karşı birlik ve beraberliğe davet etti. Ceyhan, ”Türkiye’nin içinde bulunduğu durum sebebiyle toplantımızı bugün yaptık. Cuma günü aday listesi açıklanacak. Cuma gününü müzakere etmek için bugün toplandık. Geçtiğimiz cumartesi günü partimizin 5. Olağan büyük kongresini gerçekleştirdik. Coşkulu bir şekilde icra ettik. Kocaeli’den 40 otobüs gittik. 24 üst kurul delegemizle eksiksiz oy kullandık. Gençlik kollarımız o koca salonda Kocaeli’nin sesini ve ruhunu yanıttı. En son Başbakanımız ‘Tamam Kocaeli’de burada” diyerek coşkuya imza attı" diye konuştu.

TÜZÜĞE BU MADDE GİRDİ

Sözlerinin devamında Ceyhan, "Genel başkan adaylığı için yüzde 20 delege onayı gerekirken il ve ilçe başkanlıklarıma aday olacaklar için yüzde 10 şartı eklenmesini istedik. Bunu komisyona ilettik. Tüzüğe bu madde girdi. Yüzde 5 delege imzasıyla ilçe ve il başkanı adayı olacak. Bu kararı il ve ilçe yönetimleri birlikte aldık. Kocaeli’den AKP tüzüğüne girdi" dedi.

TEK BAŞINA İKTİDAR İÇİN

Tüm adaylara belirlenecek liste sonucunda hakkında hayırlı olması temennisinde bulunan Ceyhan, ”Bizde düşen cuma günü listeden çıkan sonuç ile aynı birlik ve beraberlikte devam etmek. 7 Haziran seçimlerinden ders almış olarak 1 Kasım seçimlerine hazırlanıyoruz. Kocaeli teşkilatlarının olmazsa olmaz gücü birlik ve beraberliktir. Çıkacak tablo Cenabı Hakkı’n sizin kaderinize yazdığıdır. Bizim müdahalemiz değildir. Kim listede olursa olun artık 1Kasım ‘da tek başına iktidar olmak için çalışacaktır” ifadelerini kullandı.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki