AK Parti Darıca’dan Kılıçdaroğluna Dava

01 Şubat 2016, Pazartesi - 15:35

AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve beraberindeki 53 partili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için söylediği ‘Diktatör Bozuntusu’ sözleri için hakaret davası açtı.

5 Aralık günü partisinin grup toplantısında konuşan ve bu konuşmasında Cumhurbaşkanı için “Diktatör Bozuntusu’’ ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle   AK Parti Darıca İlçe Teşkilatı, bugün yaptıkları başvuru ile mahkemeye verdi.  Adliye önüne gelen partiler adına AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık bir açıklama yaptı. Bıyık, dilekçelerini adliyeye teslim edeceklerini belirterek şunları söyledi: “Bugün 53 arkadaşımızla Sayın Cumhurbaşkanımızın memleketi olan Rize’yi de ifade ederek 53 arkadaşımızla milletin oyları ile seçilmiş sayın Cumhurbaşkanı'na hakaret eden ‘Diktatör Bozuntusu’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na suç duyurusunda bulunmak adını adliyeye geldik. Dilekçelerimizi gereken yerlere teslim edeceğiz. 

AK Parti ve Cumhurbaşkanımızla 2002 yılından itibaren Türkiye’de siyaset nezakete dayalı bir sistem oturmaya başlamıştı. AK Partili kadrolar olarak bizlerin, bütün kadroların hiçbir zaman hiçbir siyasi partinin genel başkanına, milletvekiline veya o partiyi temsil eden il ile ilçe başkanına asla şahsına veya teşkilatına dair hakaret içerikli bir sunumumuz olmamıştır. Biz kimseden Recep Tayyip Erdoğan’ı sevmesini beklemiyoruz. Ama herkesten Recep Tayyip Erdoğan’a saygı duymasını bekliyoruz. Bu bizim en doğal ve insani hakkımızdır. Sayın Cumhurbaşkanımıza yapılan bu hakareti bizler içimize sindiremedik. 53 arkadaşımızla bugün suç duyurusunda bulunacağız. Bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreç resmi makamlar tarafından takip edilir. Artık bu ülkede kimse kimseye hakaret etmeyi bir görev olarak bilmemeli.  edecekse de onun da bedelini ödemeye razı olmalıdır.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki