Ak Parti Dilovası'nda 2000 Kişilik Gövde Gösterisi

Ak Parti Dilovası'nda 2000 Kişilik Gövde Gösterisi
30 Ekim 2015, Cuma - 22:53

 

Ak Parti Dilovası İlçe Başkanlığı, tarafından AK Parti kuruluşundan bu yana görev yapan il, ilçe, yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve belediye başkanlarına  birlik ve beraberlik yemeği verdi.

Dilara Düğün Salonunda  gerçekleştirilen yemeğe Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Fikri Işık, AK Parti Kocaeli İl Başkan vekili ve Ak Parti Kocaeli İl SKM Başkanı Mehmet Uzunoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Cemil Yaman,Ak Parti  Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ,  Ak Parti Kocaeli İl Yöneticisi İsmail Demir,Ak Parti Dilovası SKM Başkanı Mahmut Kocabay,  Ak Parti Dilovası eski İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, eski belediye başkanları, geçmiş dönemde il,ilçe yönetim kurulu üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı Semih Kaya, Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut katıldı.

7 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAĞIMIZA İNANCIM TAMDIR

AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut'un yaptığı konuşmada, Birlik ve beraberliğin önemli olduğunu ifade ederek, “2001 yılında AK Parti kurulduğu günden bu yana görev alan tüm yönetim kurulu üyelerini, ilçe başkanlarını, eski Belediye Başkanlarımızı ve şuan yönetimde bulunan arkadaşlarımızı bir araya getirmek için böyle bir toplantı tertip ettik. Arkadaşlarımızın büyük bölümü bugünkü yemekli toplantımıza katıldı. Herkese teşekkür ediyorum. İnşallah birlik ve bütünlüğümüz devam ettiği sürece gece gündüz çalışarak 1 Kasım seçimlerinde yedi milletvekilliğini alacağımıza inancım tamdır” dedi.

"1 KASIM SABAHINA KADAR GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ"

AK Parti’nin kuruluş aşamasından bu yana geçen süreci anlatan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Zor şartlarda bu partiyi kurduk. Allaha şükürler olsun, partimiz her geçen gün büyümeye devam ediyor. Geçmişte hepimiz yanlış yapmış olabiliriz. Hata yapmış olabiliriz. Şimdi bunları tartışma zamanı değil, birlik olma zamanıdır. 1 Kasım tarihine kadar gece gündüz demeden çalışarak hem yedi milletvekilliğini kazanmamız gerekiyor. Hemde rekor bir oy almamız gerekiyor. Ben sabahtan akşama kadar partimiz hangi programı yaparsa çalışmaya varım. Sizlerden de seçim boyunca aynı tempoyla çalışmanızı bekliyorum. ‘Bir çivi, atı, bir at bir süvariyi, bir süvari bir orduyu kurtarır’ düşüncesiyle çalışıp bir oy fazla almak için uğraş vermemiz gerekiyor" diye konuştu.

"TÜM TOPLUMA HİTAP EDEN TEK PARTİ AK PARTİ'DİR"

Geçmişte yapılan bazı yanlışları tasvip etmeden onunla mücadele etmenin herkesin görevi olduğunu ifade eden Işık, ülkede “Ben bu topraklara aittim” diyenlere zulmün reva görülemeyeceğini kaydetti.

Işık, AK Parti’nin kuruluşundan itibaren ülkenin kültürüne, geçmişine yakışan yeni bir hamle yapması için tüm problemlerin çözülmesi gerektiğini dile getirerek, “Bunun adına ne dersek diyelim, bu sorunu birinci derece çözülmesi gereken problem olarak gördüğümüzü ortaya koyduk. Parti programımızdan başlayan, ondan sonraki belgelerde bu sorunu biz ‘eşit vatandaşlık ve kardeşlik hukuku temelinde çözeceğiz’ dedik. 3 Kasım 2002’den bu yana kesinlikle ayrımcılığı kabul etmeyen, eşit vatandaşlık ve kardeşlik temelinde problemleri adım adım, madde madde çözdük, çözmeye de devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etnik köken üzerinden siyaset yapmanın kolay olduğunu anlatan Işık, “Bu ülkenin Türk’üne de Kürt’üne de Laz’ına da Çerkez’ine de Arap’ına da hitap eden tek parti AK Parti’dir. Biz bunu siyaseten yapmıyoruz. Bu kardeşliğe inandığımız için yapıyoruz. Bu konuyla ilgili attığımız adımları sürdüreceğiz. Bu ülkede eşit vatandaşlık temelinde kardeşlerimizin var olan sorunlarının çözümü için durmak yok yola devam diyoruz” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki