~~Geçtiğimiz hafta AK Parti Genel Merkezi tarafından asaleten ataması gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy bugün Gebze Macera Parkı (Millet Bahçesi)’nda Gebze bölgesinde faaliyet gösteren gazetecilerle bir araya geldi. Eryarsoy, bölgedeki sağlık olmak üzere projelerden bahsetti.

Düzenlenen basın toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Kocaeli Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, "Geçtiğimiz günlerde askeri araca terör örgütleri tarafından yapılan saldırıda askerimizin eşi ve bebeği için rahmet diliyorum. 18 Ağustos'ta genel merkez kongremizi yapacağız. Kocaeli yine bu kongreye damgasını vuracaktır. Türkiye'nin üzerinde çok büyük oyunlar oynanıyor. Milli ve yerli duruşumuzu sergileyerek bu oynanan oyunu bozacağız. Sadece Türk Halkı'nın değil başka ülkelerdeki mağdurların, mazlumlarında sesi olmaya devam edeceğiz. Eğer canımıza, ülkemize, huzurumuza kast ediliyorsa bizde bunun karşılığını vereceğiz. 100 gün içinde 400 projenin açıklanması hayata geçirilmeye başlandı. Yeni dönemin ateşleyici planı olması için 100 günlük eylem planı hayırlı uğurlu olsun ”dedi.

ÇAYIROVA 200 YATAKLI
Gebze Bölgesi'ne ilişkin projeler hakkında da maliyet ve süreç bilgilendirmesi de yapan Eryarsoy, "Darıca-Gebze Metrosu en önemli proje ayağımızdır. Gebze Ağıs ve Diş Sağlığı Merkezi, Gebze Dicle Aile Sağlığı Merkezi, Yenikent Sağlık Merkezi, 112 Acil Servis İstasyonu Mutlukent'te yapılacak ve Çayırova İlçesi nede hizmet verecek. 34 Bin Metrekare alanda hizmet verecek. Çayırova 200 yataklı Devlet Hastanesi, inşaat ihalesine çıkılmak üzeredir. Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bayramoğlu ve Fevzi Çakmak Merkezi Sağlıklı Yaşa Merkezi hayata geçirilmek üzere ihaleye çıkıyor ” ifadelerine yer verdi.