AK PARTİ ÖNÜNDE GERİLİM

Gezi eylemleri sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için Gebze’de yapılan yürüyüşte gergin anlar yaşandı.
11 Mart 2014, Salı - 20:24

Gezi eylemleri sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için Gebze’de yapılan yürüyüşte gergin anlar yaşandı. Ak Parti Gebze İlçe teşkilatı önüne gelen grup polislere tepki gösterdi. CHP Kocaeli Milletvekili M. Hilal Kaplan göstericilere sakin olmaları konusunda telkinlerde bulundu. Grup Mahalle teşkilat bürosunu taşladılar.

Gebze’de gergin anlar. Gebze’deki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları Gezi eylemleri sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için yürüyüş düzenledi. CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’ında aralarında yer aldığı yaklaşık 5 bine yakın grup Hükümet Caddesi üzerinde toplanarak yürüyüşe geçti. Berkin Elvan’ın fotoğrafları ve pankartlarla sloganlar atarak yürüyen grup için ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Cadde boyunca yürüyen grup Eskiçarşı istikametine döndü. Burada bulunan Ak Parti Gebze İlçe Teşkilatı önünde çevik kuvvet ekipleri kalkanlarla önlem aldı. İlçe teşkilatı önüne gelen grup burada hükümet aleyhinde sloganlar atarak polislere yumurta ve pet şişe atarak tepki gösterdiler. İlçe teşkilatına yönelen gruba CHP Kocaeli Milletvekili M. Hilal Kaplan ve yürüyüşü organize eden platformun yöneticileri müdehale etti. Kaplan gruba sakin olmalarını ve yürüyüşe devam etmelerini istedi. Grubun daha da kalabalıklaşması gerginliği had safhaya çıkardı. Milletvekili Kaplan ve yöneticiler grubu yürüyüşe yönlendirerek parti teşkilatı önünden ayrılmalarını sağladı. Eskiçarşı dan Şehit Numan Dede Caddesi boyunca yürüyüşe devam eden grup Osman Yılmaz Mahallesi Millet Caddesi üzerinde bulunan seçim bürosunun camlarını kırdılar.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki