AK Parti Son Noktayı Koydu:CHP,MHP Ve HDP'nin Yanında Oluruz

06 Mart 2015, Cuma - 19:48

Aydın: CHP, MHP ve HDP'nin yanında oluruz

Ahmet Aydın, CHP ve MHP'nin kapatılacağına ilişkin iddiaları doğrulayan bilgi ve belgeleri kamuoyuyla paylaşması gerektiğini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, CHP veMHP hakkındaki kapatma iddialarını değerlendirdi. "Çağımızda parti kapatmalar tarihe gömüldü. Eski Türkiye, geçmişte kapanan partiler mezarlığına dönmüştü" diyen Aydın, hukuk devleti içinde her türlü siyasi düşüncenin meşru vasıtalarla, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partiler aracılığıyla ifade edilmesini doğru bulduklarını, bunun demokrasinin ve özgürlüklerin gereği olduğunu kaydetti.

Partilerin kapatılmasını zorlaştırdıklarını, 2010 yılında yapılan Anayasa değişikliği paketi içinde parti kapatmaları engelleyen maddenin de olduğunu ancak muhalefetin bu değişikliğe oy kullanamadığını ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

"CHP ve MHP; bugün hangi iddialarla bunu diyor bilemiyorum ama ben partilerin kapatılacağını tahmin etmiyorum. Varsa buna ilişkin iddialarını doğrulayan bilgi ve belgeleri de mutlaka kamuoyuyla paylaşmalılar. Neye dayanarak bu ifadeleri kullanıyorlar? O günün şartlarında hayır diyen ve oy kullanmayan bütün muhalefet partilerinin AK Parti'ye bir özür borcu var. AK Parti'ye ve demokrasimize bu bakımdan özürlerini bildirmeleri gerekirken kalkıp suçlayıcı bir takım tavırların içine girmeleri doğru değildir. Artık kim olursa olsun, hangi parti olursa olsun kapatılmasını istemeyiz. Yapılabilecek ne tür düzenlemeler varsa, geçmişte de bunu getirdik, yine destek olurlarsa getirebiliriz. CHP'nin de MHP'nin de AK Parti'ye bu konuda özür borcu var.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki