AK Parti ziyaretinde Taksim gündemi

30 Nisan 2015, Perşembe - 11:14

 

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın 1 Mayıs ziyaretinde Genel-İş Şube Başkanı Vedat Küçük, Taksim’in işçilere kapatılmasını doğru bulmadıklarını belirtti. Yasakların kaos yarattığını belirterek, Taksim’in açık olduğu yıllarda hiçbir sorun yaşanmadığına dikkat çekti

 

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve il yöneticileri, yarın kutlanacak olan 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi işçi sendikalarını ziyaret etti. İlk olarak DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile ziyaretlerine başlayan Ceyhan, işçilerin bayramını kutladı. Ziyarette Genel-İş Başkanı Vedat Küçük, 1 Mayıs’ta Taksim’in işçilere kapatılmasını doğru bulmadıklarını belirtti. Alanların yasaklanmaması halinde hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını söyleyen Küçük, “İşçiler için büyük bir simge olan Taksim’in işçi sınıfına açılmasını istiyoruz” dedi.

 

YASAKLANMAZSA SORUN OLMAZ

İşçi Bayramını kutlayan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “1 Mayıs’ta kardeşliğin artığı, herkesin emeğinin karşılığını talep ettiği, bunu yaparken birlik ve beraberliği bozmadan yapmasını istiyoruz. Eğer bu kentte yapılacak olan çalışmalara bizim de bir katkımız olacaksa yapmaya hazırız” dedi. Kocaeli’de 1 Mayıs kutlamalarında iki yıldır hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını belirten Genel-İş Sendikası Başkanı Vedat küçük, “2011-2012 yıllarında Taksim’de çok görkemli 1 Mayıs kutlamalarını yaptık. Yasaklanması ile büyük kaos yaşandı. Yasaklanmazsa hiçbir sorun yaşanmayacaktır” dedi.

 

KAOSUN KİMSEYE FAYDASI YOK

Taksim ile ilgili yasak kararının alınmasının doğru olmadığını ifade eden Küçük, “Yasaklar olmadığında emin olun hiçbir sıkıntı yaşanmıyor. Kocaeli bunun en iyi örneği. Kocaeli hoşgörünün en iyi yaşandığı illerden biri. Farklı duygularla alanlara gelenleri zaten emekçiler kendi içlerinde absorbe ediyor. Kaosun hiç kimseye bir faydası yok. Emeği ile geçinen insanların talepleri belli. Biz iş yaşamı ile ilgili taleplerimizi alanda tekrar dile getireceğiz. Türkiye’nin bundan sonraki sürecinde verdiğimiz mesajların yerini bulmasını istiyoruz” dedi.

 

GÖNÜLDEN DESTEK VERECEĞİZ

Emeğin hakkını hiç kimsenin yok sayamayacağını belirten Ceyhan, “Bizim gayemiz başta işçiler olmak üzere çalışan her kesimin emeğinin karşılığını almasını istiyoruz. Eleştirilen bazı konular olabilir. 1 Mayıs şenlik havasında ve mesajların net verildiği yer olması önemlidir. Biz de bu talepleri bakanlığımız ve Ankara’da görüşmek için çalışma yaparız. Kocaeli’ye yakışan 1 Mayıs yaşanacağını düşünüyoruz. Şenliğinize gönülden destek vereceğiz” dedi.

 

PROVOKASYON OLABİLİR

Seçimlerin olması nedeniyle bazı provokasyonlara neden olabileceğini belirten Ceyhan, “İşçilerimize güveniyoruz. Geçmişte yaşanan bazı olaylar tedirginlik oluşturuyor ve provokasyonlar olabiliyor. Bu nedenle bu tartışma konusu seçimlerden sonra ortaya çıksaydı belki başka mecralarda tartışılabilirdi” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki