AK Parti’de çift listenin önü açıldı

Aday adayları ile yapılan istişare ve değerlendirme toplantısında açıklama yapan Ceyhan, yapılan tüzük değişikliği ile il, ilçe başkanlığına aday olmak isteyenlerin artık delegenin yüzde 5 imzasını alması halinde aday olabileceğini belirtti
15 Eylül 2015, Salı - 22:38

AK Parti İl Başkanlığı 1 Kasım seçimleri için milletvekili aday adayları ile KOTO’nun binasında bulunan Beytül Kebapta bir araya geldi. İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İcra Kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarının katıldığı İstişare ve Değerlendirme toplantısına aday adaylarından 32’i katıldı. Mevcut milletvekilleri, aday adaylığı için il dışından başvuranların toplantıya katılmaması dikkat çekti. Toplantı için dün karar verildiği ve akşam tüm aday adaylarına haber verildiği için bazı aday adaylarının katılamadığı belirtildi. Ceyhan, bir sıkıntı çıkmazsa Cuma günü yeniden Soğuksu’da aday adayları ile bir araya geleceklerini söyledi.

CUMA GÜNÜ LİSTE AÇIKLANACAK

Kahvaltının ardından konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Türkiye’nin içinden geçtiği zor günlerde tüm şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralanan halkımıza ve gazilerimize sağlık diliyorum. Teröristlere karşı devletçe ve milletçe vereceğimiz mücadele ile bu süreç bitecektir. Toplantıyı geçtiğimiz hafta bu toplantıyı icra edecektik. Ancak yaşanan olaylar ve ülkenin içinde bulunduğu dönem nedeniyle organizasyonumuz bu güne kaldı. Cuma günü listeler açıklanacak” dedi.

GENEL MERKEZDE AĞIRLIĞIMIZ VAR

Cumartesi günü 5’inci Olağan Büyük Kongreyi yaptıklarını belirten Ceyhan, “Kongremize tüm delegelerimizle eksiksiz katıldık. Gençlik kollarımız Ankara’daki salona imzasını attı. Kocaeli’nin birliğini, beraberliğini ve enerjisini salona yansıttı. Gençlerimize teşekkür ediyoruz. Büyük kongre’de bizi en memnun eden şey MKYK’da milletvekilimiz Zeki Aygün’ün yer almasıydı. Bizi onure etti. Bizim bakanımız, MKYK üyemiz, genel başkanımız var. Kocaeli ağırlığı ile genel merkezde yerini almış” dedi.

YÜZDE 5 KURALI GELDİ

3 dönem kuralı ile ilgili eski Teşkilat Başkanı Mehmet İpşiroğlu ile yaptıkları çalışmayı anlatan Ceyhan, “Bundan sonra İl ve ilçe başkanlarımıza aday olacakların yüzde 10 şartı aransın dedik. Bunu yazılı olarak genel merkeze verdik. Bu talebimiz biraz değiştirilerek tüzüğe koyuldu. Yüzde 5 delege imzası ile il ve ilçe başkanlığına aday olabilecek. Kocaeli’den böyle bir talebin tüzüğe girmesi bizi memnun etti” dedi.

HERKES ADAY GİBİ ÇALIŞACAKTIR

18 Eylül’de çıkacak sonucun şimdiden hayırlı olmasını dileyen Ceyhan, “Bize ve ilçe başkanlarımıza düşen hiçbir aday adayımızın hukukunu koruyarak Cuma gününe kadar getirmektir. 2 aylık süreçte bizler eksiklerimizi ve hatalarımızı görerek bu seçimlere hazırlanıyoruz. AK Parti teşkilatları olmazsa olmaz birinci gücü birlik ve beraberliğidir. Sonuç ne olursa olsun partim sağ olsun demektir. Cuma günü saat 17.00’de açıklanacak tablodan sonra biz bundan sonra 1 Kasım için listede olan da olmayan da çalışacak” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki