AK Parti’den 3 bin 500 kişilik dev iftar

04 Temmuz 2015, Cumartesi - 01:44

AK Parti’nin büyük iftarı ve 78’inci İl danışma Meclisi toplantısına katılan Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nuket Totar, 7 Haziran seçimlerinin sonucunda tüm teşkilatların çuvaldızı kendisine, iğneyi karşısındakine batırması gerektiğini söyledi

AK Parti’nin 78’inci İl danışma Meclisi toplantısı ve büyük iftarı Antikkapı’nın yanında bulunan yeşil alanda gerçekleştirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımı ile gerçekleşen iftara yaklaşık 3 bin 500 kişi katıldı. Toplantıya Işık ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz ve Cemalettin Kaflı, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları da eksiksiz iftara katıldı.

GENEL MERKEZ TOPLANTISI

AK Parti’nin büyük iftarına 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarının değerlendirilmesi için Genel Merkez tarafından gönderilen Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nuket Totar, Kadın Kollarından Eda Safiye Demir, Gençlik Kollarından Ahmet Gürkan Kalile’de iftara katıldı. İftarın ardından gelen ekip, Bakan Fikri Işık, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe başkanları ile basına kapalı toplantı yaptı.

BİR SAAT GEÇ BAŞLADI

Saat 19.30’da başlaması beklenen iftar, Bakan Fikri Işık’ın geç gelmesiyle birlikte saat 20.20’de başladı. Protokol üyelerinin gelmesinin ardından açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bugün aynı sofrada birlik ve beraberlik içinde iftarlarımızı açacağız. Tuttuğumuz oruçların kabul olması için dua ediyoruz. Bütün gönül coğrafyamız için herkesin dua etmenizi istiyorum. 7 Haziran’da yapılan seçimlerde AK Parti Kocaeli’de yüzde 47 oranında oy aldık. Her iki seçmenden biri AK Parti’ye oy verdi” dedi.

AÇIK ARA BİRİNCİYİZ

Elde edilen başarının Kocaeli teşkilatlarının başarısı olduğunu ifade eden Ceyhan, “Seçim günü bir tek AK Parti oyunun heba olmaması için oyları namusu gibi koruyan sandık kurullarımıza ve tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Genel Merkez Teşkilat Performans sisteminde yine tüm teşkilatlarımızla yine açık ara birinci olduk. Kadın ve gençlik kollarında da aynı performans ortaya koyuldu ve onlarda birinci oldu” dedi. selamlama konuşması yapan Büyükşehir belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, tüm teşkilatların Ramazan’ını tebrik etti.

BAŞARI SİZİNDİR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İslam dünyasının çok büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, bu sıkıntıların ortadan kalkmasını diledi. 7 Haziran seçimlerinin ardından ilk büyük buluşmalarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Işık, “7 Haziran’da verdiğiniz mücadele için hepinize teşekkür ediyorum. Türkiye’de yeni bir tabloyu ortaya çıkardı. 2011 seçimlerine göre partimiz oy kaybı ile seçimlerden çıktı. Kocaeli bu oy kaybının daha az olduğu bir il oldu. Bu oy kaybının sınırlı olmasında en büyük katkı siz değerli teşkilatlarımızındır.

AYNI HATALARI YAPMAYACAĞIZ

Emek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yeni bir durum var. Seçimlerin sonucunda milletimiz hiçbir partiye tek başına iktidar şansı verdi. 4 partiye sorumluluk içinde hareket ederek ülkeyi hükümetsiz bırakmama görevi verdi. Sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmek için elimizden geleni yapıyor, gece gündüz çalışıyoruz. Bir yandan da bu seçimlerde oy kaybına neden olan sorunları tek tek inceliyoruz. Tekrar aynı hataların olmaması için gerekli tüm adımları atacağız” dedi.

KOCAELİ’DE DÜŞME VAR

Işık’ın ardından kürsüye çıkan Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nuket Totar, hala seçimler devam ediyormuş gibi çalıştıklarını belirtti. 7 Haziran seçimlerinin sonucu, uluslar arası konjektürün her an seçim varmış gibi çalışmak gerektiğini gösterdiğini belirten Totar, “Kocaeli teşkilatlarımız gerçekten çok çalışıyorlar. Bu seçimlerde ortalamanın üzerinde de oy alsalar da bu seçimlerde bir düşme var. Her şeye rağmen aynı hedefe yürümenin birlik ve beraberlikten geçtiğini örnek olarak gösteren Kocaeli teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm teşkilatlarımızın tekrar kaybetmemek için

ANLATMAYA YETİŞTİREMEDİK

AK Parti’nin ülkeye kazandırdıklarını anlatmaya devam etmelerini istiyoruz. Biz kendimizi eleştiren teşkilatlarız. Çok icraat yaptık ama bunları anlatmayı yetiştiremedik. Çuvaldızı kendimize, iğneyi karşımızdakine batırmak gerektiğini düşünüyorum. Neyi daha az ya da daha fazla yapmamız gerektiğini oturup birlikte değerlendireceğiz. Türkiye’nin her yerinde alnımız ak, başımız dik bir şekilde yürüyeceğiz. Bu dönem çok daha fazla çalışmak bizim sorumluluğumuz. Bu yolda daha fazla gayret göstereceğimize inanıyorum. Biz 4 yıl sonra ya da 45 gün sonra seçim olacakmış gibi gayret göstereceğimize inanıyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki