AK Partili Ceyhan'ın hedefinde muhalefet vardı

AK Partili Ceyhan'ın hedefinde muhalefet vardı
08 Mart 2016, Salı - 13:21

AK Parti il Başkanı Şemsettin Ceyhan, bir hafta aradan sonra bugün yaptığı basın toplantısında çeşitli konularda değerlendirme yaptı.

 

AK Parti il Başkanı Şemsettin Ceyhan, bir haftalık aranın ardından bugün yaptığı basın toplantısında çeşitli konularla ilgili değerlendirmeler yaptı, yerel muhalefete eleştiriler getirdi. Ceyhan, İzmit-Kandıra duble yolu inşaatı ihalesini Özgün Yapı’nın kazandığını ve firmanın 1010 gün içinde yolu tamamlayacağını aktardı.Ceyhan, terörle ilgili operasyonlarda sona doğru gelindiğini, yakın bir zamanda neticeye kavuşacağını ve Nevruz’dan önce biteceğini açıkladı.Asya’yı Avrupa’ya bağlayan 3 köprü olduğunu hatırlatan AK Parti İl Başkanı Ceyhan, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere emeği olanlara teşekkür etti, “Bu köprünün tek farkı var; bir ve ikinciyi yabancılar yapmıştı. Bu köprüyü biz yaptık.” dedi.

TEŞKİLATLARIN BİRİNCİLİĞİ

Teşkilat ve STK ziyaretlerini devam ettiklerini belirten Ceyhan, “Mart ayında danışmaları genişletilmiş yerel yönetimler danışma meclisleri olarak yapıyoruz. Biz yerel hizmetlere önem veriyoruz. Mart ayında belediye çalışmaları masaya yatırıyor, eksiklerimizi gözden geçiriyor, titizlikle çalışma yapılmasını sağlamaya çalışıyoruz.” dedi.Teşkilat performans Sistemi TPS’de Kocaeli Teşkilatları olarak son 13 ayda 12 kez Türkiye birincisi olduklarını açıklayan Ceyhan, şöyle konuştu:“- 87.49 puanla Şubat ayında da Türkiye birincisi olduk. Bizden sonra gelen Niğde’den 14 puan önde çıktık.  Ana kademe ile birlikte Kadın ve Gençlik Kolları’da Türkiye birincisi oldu. 970 ilçenin birincisi de Kartepe ilçesi olurken,  Başiskele’de Türkiye ikincisi oldu. Diğer ilçelerimizde ilk sıralarda yer alıyor. Başarının sırrı AK Parti Kocaeli ailesi olarak çalışmadır.”

“CHP HAFIZAYI TOPLAMAK İSTERKEN DAHA DA DAĞITTI”

AK Parti İl Başkanı Ceyhan, muhalefet partilerinin eleştirilerine şu cevapları verdi:

“- CHP, Hafızasını Topluyor programı yaptı. CHP’nin hafızasını dağıttığını biliyorduk, toplamak isterken daha da dağıttığını gördük. Necdet Akar adlı partili; genç kızları canlı bomba olarak yetiştiriyorlar demiş; eğer canlı bomba arıyorsa kendisidir. CHP hafızasını silmiş demektir. Kendisini milletten özür dilemeye davet ediyorum.CHP toplantısında Cumhurbaşkanımızın eşi ile ilgili söylenen sözleri söyleyene misliyle iade ediyorum. Yeni Anayasa yapılacak; biz, CHP ve diğer partilerin katılımı ile yapılsın istiyoruz. Masadan kaçan CHP’yi, masaya çağırıyoruz. Sungurlu Barajı yapılmak durumundadır.  İstanbul suyu hepimizi için mühim. Haydar Akar barajdan ziyade, incelemelerine Yuvacık Barajı’ndan başlasın. Halkı yanlış bilgilendiriyorlar. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün kiralık işçi yasası ile ilgili yaptığı açıklamada kanunu okumaya davet ediyorum. İlçe binasının tabelasını doğru yazamayan bir siyasi partinin bu işlere aklı ermez. Kiralık siyasetçi bile bulmakta zorlanacaklar. İstihdam Büroları ile ilgili eksikler varsa tartışırız.” Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı atamasının oldu-bittiye getirmek istemediklerini de aktardı.AK Parti’nin Yerel Yönetimler Danışma Meclisi toplantılarını tarihleri şöyle açıklandı:İzmit 23 Mart, Gölcük 22 Mart, Derince 9 Mart, Çayırova 10 Mart, Karamürsel 11 Mart, Gebze 12 Mart, Kandıra 16 Mart, Başiskele 17 Mart, Dilovası 18 Mart, Darıca 19 Mart’ta yapılacak. İl Danışma Meclisi toplantısı 25 Mart.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki