AK Parti'li Kadınlardan Sert Tepki

AK Parti'li Kadınlardan Sert Tepki
18 Ekim 2016, Salı - 12:46

CHP eski Milletvekili Hurşit Güneş’in "Polis, başörtülü olamaz" çıkışına sert tepki gösteren AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, "Seçim dönemlerinde başörtülü kadınlarımızdan oy isteyen ama utanmadan başörtsünü yerden yere vuran, bu kişiyi kadınlardan özür dilemeye davet ediyor" dedi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, dün partisinin il binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Serpil Yılmaz’ın gerçekleştirdiği basın açıklamasına il kadın kolları yöneticileri de katıldı. CHP Kocaeli eski milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş’in, "Polis, hakim başörtülü olamaz. O zaman adil karar veremez" sözlerine tepki gösteren Yılmaz, Güneş’i CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsüyle ilgili sarf ettiği sözlerle vurdu. Yılmaz, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Başörtülü kardeşlerimle çok uğraştılar. Sizin başörtünüz siyasete alet olmaz’ sözlerini CHP’li eski vekil Hurşit Güneş’e hatırlatıyoruz" ifadelerini kullandı.

GÜLÜNÇ!

CHP’nin her fırsatta sözde bir özgürlük savucusu rollerine büründüğüne dikkat çeken AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, "CHP yine kendinden bekleneni yapmış. ‘Polis başörtülü olamaz’ diyerek bir kalıp belirlemiş ve buna uyulmasını istemektedir. Seçim meydanlarında çarşaflı kardeşlerimize rozet takarak propaganda yapan

bir partinin mensubunun bunu söylemesi oldukça gülünç değil mi? Ya da her fırsatta özgürlük savunuculuğu yapan, her fırsatta kadın hakları savunuculuğu yapan bir siyasi partinin mensubunun bunu söylemesi oldukça gülünç değil mi?" dedi.

CEHALET GÖSTERGESİ

Güneş’in açıklamalarının bir cehalet göstergesi olduğunu ifade eden Yılmaz, "Aslında profesör olan bu kişi bir milletvekili. Kendisine hatırlatmak istiyoruz. Başörtüsü bir engel değildir. Başörtüsü bir inançtır, bir emirdir. O kişi isterse neden başörtüsü taktığımızı saatlerce anlatabiliriz. 15 Temmuz’da başörtülüsü, baş açığı, çarşaflısı, mini eteklisi yan yana tek bir amaç uğruna vatan için nöbet tuttuk. Vatan için canımızı vermeye engel olmadığı gibi vatan için adalet sağlamaya da engel olmaz. Bu ülkede ne yapmaya

çalıştınız da başörtüsüne takıldınız. Allah’ın emri hangi işinize engel oldu?" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaptığı "Uzun süre başörtünüzle erkekler uğraştı. Size ne ya, kılık kıyafetiniz siyasete konu olamaz" sözünü CHP’li eski vekil Prof. Dr. Hurşit Güneş’e hatırlatan Yılmaz, "Ekim ayına geldiğimizde ‘Polis başörtülü olamaz’ diyen bir CHP ile karşı karşıyayız. Bu konuda tutarlı olacağınız bir görüş belirleyin. Seçim dönemlerinde başörtülü kadınlarımızdan oy isteyen ama utanmadan başörtüsünü yerden yere vuran, işine geldiğinde özgürlük propagandası yapan bu kişiyi kadınlardan özür dilemeye davet ediyoruz" açıklamasında bulundu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki