Akademik Kurul Toplantısında Buluştular

27 Ocak 2016, Çarşamba - 13:21

Okulları olarak 1.dönem bölümlerce yapılan çalışmaları değerlendirme amaçlı akademik kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Oldukça faydalı geçen toplantıda bir dönem boyunca yapılan akademik, kültürel ve sanatsal ve sportif alanlarda yapılan etkinlikler, çalışmalar hakkında okul müdürleri ve bölüm başkanları tarafından bilgi verildi. Paylaşımların, fikir alışverişinin hakim olduğu toplantıda sunumlar görsellerle desteklendi.

Bilge Okulları Anaokul-İlkokul-Ortaokul Müdürü Nuray Bora’nın açılış konuşmasıyla akademik kurul toplantısı başladı. Nuray Bora; öğrenmenin; öğretmen öğrenci herkes için ömür boyu süren bir süreç olduğunun altını çizerek ilkokul ve ortaokulda öğrencilerimizin öncelikle anadilinde okuduğunu anlayan, kendini doğru ifade eden yazarak iletim kurabilen düzenli bir okuma alışkanlığına sahip iyi bir İngilizce ve ikinci yabancı dil bilgisine sahip öğrenmeyi öğrenmiş, sorumluluk sahibi milli ve manevi değer yargılarına sahip bireyler olarak yetiştirmek için hedefleri belirleyip bu anlamda çalışmaların planlandığını belirtti.Bu dönem başında Bilge TOSB ve Gebze Anaokullarının da kendi binalarında öğretime başlamasıyla giderek büyüyen Bilge Okullarında yeni eğitim – öğretim yılı ile birlikte bir çok yeniliklere imza atıldığını ve bu yenilikleri başarmak için tüm öğretim kadrosunun çok emek verdiğini vurgulayan Bora anaokulundan üniversite dönemine kadar beceri odaklı, farklılaştırılmış eğitim sunmaya devam edeceklerini belirterek 2. Dönem yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi ve bu çalışmalar esnasında her an yanında olan müdür  yardımcıları ile öğretmenlere ve bu güzel işleri yaparken hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kurt’a teşekkür etti.

Okul Müdürü Nuray Bora'nın konuşmasının ardından Bilge Okulları Anaokulu İlkokul ve Ortaokul Bölüm Başkanları sunumlarını gerçekleştirdiler. İlköğretim sunumlarının ardından Lise Müdürü Gürbüz Okta'nın konuşması yer aldı. Gürbüz Okta, branş öğretmenlerinin bahsedeceği bütün akademik ve sosyal faaliyetlerin yapıldığını, hatta söylenmeyen bir sürü faaliyet olduğunu ifade etti. Sosyal alanda kazanılan başarılar dışında akademik başarılara da değinen Okta, il ve ilçe genelinde yapılan deneme sınavlarında il ve ilçe birincisi çıkardıklarını da sözlerine ekledi. Konuşmanın devamında müdür yardımcısına, öğretmenlerine ve her türlü desteği esirgemeyen Okul Kurucusu İsmail Kurt'a teşekkürlerini iletti. Konuşmanın ardından lise bölüm başkanlarının sunumlarına geçildi. Yapılan bütün sunumlarda fotoğraflarla birlikte sınıf içi ve sınıf dışı yapılan etkinlikler hakkında bilgi verilerek hedefler anlatıldı. Akademik kurul bitiminde Yönetim Kurulu Başkanı Canan Kurt, yapılan çalışmaları çok beğendiğini söyleyerek çok nitelikli işler yapılmış olduğunu vurguladı. Okul Kurucusu İsmail Kurt ise yapılanların, Bilge Okullarının ne derece kaliteli ve nitelikli bir öğretmen kadrosuna sahip olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti ve önümüzdeki yıllarda Bilge Okulları olarak birlikte daha da iyi şeyler yapılacağından emin olduğunu sözlerine ekledi. Toplantının ardından TOSB ve Gebze Anaokullarına yapılan gezi ile akademik kurul sona erdi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki