Akar; Bunlar 7 Haziran ve 4 Mayıs darbeleridir

Akar; Bunlar 7 Haziran ve 4 Mayıs darbeleridir
08 Mayıs 2016, Pazar - 22:53

CHP Başiskele İlçe Danışma toplantısında konuşan Milletvekili Haydar Akar ülkenin tek sorununun padişahlık sisteminden kurtulmak olduğunu vurgulayarak, “Ülke son bir yılda iki sivil darbe yaşadı. Bunlar 7 Haziran ve 4 Mayıs darbeleridir” dedi.

CHP Başiskele İlçe Danışma Kurulu toplantısı Karşıyaka Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gökçe Altan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Berkay Yılmaz, il, ilçe yöneticileri ve partililer katılım gösterdi. Danışma kurulu toplantısında divan başkanlığını Aysun Kılınç yaparken, toplantıda parti çalışmaları ve geleceğe dair planlar konuşuldu.

Toplantıda tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak söze başlayan İlçe Başkanı İrfan Keskin şunları söyledi: ”Sizlerin de bildiği gibi 6 Mayıs’ta düşünceleri ile siyasete yön vermiş olan üç fidanımızın ölüm yıl dönümüydü, saygıyla anıyorum. Başiskele’de Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, yönetim kurulu ve parti üyelerimiz ile canla başla çalışıp, iktidar yürüyüşündeki yol haritamızı belirlemeye çalıştık. Fakat bu yolda daha da büyüyüp, kenetlenebilmemiz için sizlerin de desteklerine ve olumlu, olumsuz eleştirilerine ihtiyaç duymaktayız.”

Keskin’in ardından konuşan CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, “Türkiye’nin her yerinde danışma kurulu toplantıları yapılıyor. Örgütlerimiz eleştirileri ve önerileri alıyor. Ben de Malatya’da görevliydim. Malatya deyince insanların aklına sadece köyler gelir. Ancak siyasi olarak Malatya’da bir İstanbul, bir Kocaeli kadar hareketli bir şehir. Çok önemli öneriler ve eleştiriler geldi. Konuşmalarımıza hep cumhuriyet gidiyor diye başlıyoruz. Ancak şunu hiç söylemiyoruz; biz cumhuriyet için ne yapıyoruz?” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki