Akar: Dinimizi ve tarihimizi öğrenmeliyiz

Kartepe İlçe Kongresinde konuşan milletvekili Haydar Akar, CHP’lilerin artık medya üzerinden partiyi eleştirmeyi bırakmasını isteyerek, “Artık bırakın bu işleri millet bize güvenmiyor. AKP’ye karşı dinimizi ve tarihimizi iyi öğrenerek çalışmalıyız” dedi
28 Kasım 2015, Cumartesi - 16:07

CHP’de kongre sürecinin ilk kongresi olan CHP Kartepe İlçe Örgütü seçimleri ile başladı. Uzunçiftlik Düğün Salonunda gerçekleştirilen kongrede delegeler ve partililer büyük ilgi gösterdi. Mevcut İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ve 1 Kasım erken genel seçimlerde milletvekili aday adayı olan Ender Salmankurt’un yarıştığı seçimlerde 173 seçilmiş, 15 doğal olmak üzere toplam 188 delege oy kullanma hakkına sahip. Seçimlerde 16 ilçe yöneticisi, 1 başkan ve 34 il delegesi seçilecek.

BOMBA ARAMASI YAPILDI

Kongrenin başlayacağı saat 12.00’den önce emniyet güçleri Uzunçiftlik Düğün Salonun içinde bomba araması yaptı. kongre süresince emniyet yetkilileri kongre salonun içinde ve dışında güvenlik önlemi aldı. CHP Kartepe’nin saat 12.00’de başlaması beklenen kongresi delegenin çoğunluğunun sağlanmaması nedeniyle 13.40’de başladı. Gergin olan kongrede adayların listelerinde yer alan isimler kongrenin başlamasını beklerken delegeleri ikna etme yarışına girdi.

VEKİLLERDEN SADECE AKAR KATILDI

Kongreye Milletvekili Haydar Akar, eski il başkanı Cihat Altınyuva, eski milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP’nin 26’ıncı dönem milletvekili adayı Tamer Solakoğlu,  Cuma Karavar, 25’inci dönem milletvekili adayı Doç. Dr. Ehlinaz Torun, Keramettin Gençtürk, İl kadın Kolları Başkanı Hülya Güreli Yolcubal, il yöneticileri, ilçe başkanları, Kartepe’nin eski ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda delege katıldı. Kongre Divan Başkanlığına Başar Değer, Katip üyeliklere Fahrettin Aktaş ve Zümrüt Sevinç’in seçilmesi ile başladı. Kongrenin açılışını yapan ilçe başkanı Cumhur Karakadılar, kongrelerini demokrasi şöleni olarak niteleyerek, görevi divana devretti.

ENERJİMİZİ İÇİMİZE HARCIYORUZ

Kongrede çalışma raporları ve hesap raporlarının onaylanmasının ardından delege konuşmalarına başlandı. Delegelerden sadece Hüseyin koçak söz aldı ve yapılan çalışmalar için teşekkür etti. Delegelerin konuşmasının ardından Milletvekili Haydar Akar, adaylara başarılar diledi. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Akar, “Artık enerjimizi AKP iktidarına karşı harcamalıyız. Ama biz enerjimizi alıp parti içine kullanıyoruz. Gazetelere çıkıp birbirimizi eleştiriyoruz, sonra çıkıp alanlarda o arkadaşlarımızla birlikte partimiz için oy istiyoruz. Her gün AKP’yle, belediyelerle uğraşıyorum bir de sizinle uğraşıyorum. Gelip milletvekili ile uğraşıyorsunuz. Eğer sizler daha iyisini yapacaksanız gelin siz yapın.

MİLLET BİZE GÜVENMİYOR

Artık bırakacağız bu işi. Partiyi gazetelerden konuşmayı bırakacağız. Başkan adayı olmak istiyorsanız partiye gelip kongrelerde konuşur, neler yapmak istediğinizi anlatırdınız ve delegeler sizi seçerdi. Bizimkiler medya medya gezip partiyi, genel başkanı yerden yere veriyorlar ve sonra gelip partiye oy verin diyorlar. Seçim bitiyor olağanüstü kongre diyorlar. Zaten olağan kongrelerimizi yapıyoruz ve kongreye gidiyoruz. Her gün partiyi karalarsanız insanlar size nasıl güvensin. İnsanlar güvenmediği için 7 Haziran’da 1 Kasım’da bize oy vermedi. Bu kongreler bizim için avantaj olmalı ve bunu avantaja çevirmeliyiz.

DİN ALGISINI YIKAMADIK

Yeni seçilecek ilçe yönetimleri artık 4 yıl boyunca her şeyi sil baştan yapmalı. Bunu becerdiğimizde iktidar olacağız. 7 Haziran seçimlerinde projelerimizle halkın karşısına çıktık ve iktidar da bizi taklit yaptı. Ama bir algıyı yıkamadık. O da din algısı. İnsanlar bir neden buluyor bize oy vermemek için. Bunlarla baş edebilmek için hem tarihimizi hem de dinimizi öğreneceğiz. Onlar nasıl İmam Hatipler’de militan yetiştirerek başlıyorsa biz de çocuklarımızla, eşlerimizle bunu yapmaya çalışacağız.

TARİHİ VE DİNİMİZİ ÖĞRENMELİYİZ

Kahvelerde, mahallelerde karşı karşıya geldiğimizde CHP’lileri ikna etmeye çalışıyoruz. Biz mücadelemizi eşlerimize, kardeşlerimize, çocuklarımıza anlatamazsak başaramayız. Türkiye Cumhuriyeti tarihini ve dinimizi iyi öğrenerek onların karşısında daha bilgili olmalıyız. Bunu yaparsak başaracağız. Eski alışkanlığımızı bırakarak iktidar yürüyüşümüzün başlangıcının Kartepe’de olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki