Akar; Örgütlerin Hedefi Öğrenciler

Akar; Örgütlerin Hedefi Öğrenciler
28 Haziran 2016, Salı - 13:56

CHP Milletvekili Haydar Akar verdiği önergede 10 yıl içerisinde 45 bin üniversite öğrencisine disiplin cezası ve uzaklaştırma verildiğini, bunun araştırılması gerektiğini belirtti

Üniversitelerde öğrencilerin yaptıkları protestolara özel güvenlik ve polis müdahalelerinin çok sık gündeme gelirken Üniversite yönetimlerinin de bu konuda açtıkları disiplin soruşturmalarının sayısı da giderek artıyor. Konuyla ilgili CHP Milletvekili Haydar Akar üniversite öğrencilerin yaşamış oldukları sorunların tespit edilmesi için meclise önerge verdi. Verdiği önergede Akar 2002 ve 2012 yılları arasında çok sayıda öğrenciye disiplin cezası ve uzaklaştırma verildiğini ve bunun 2013 yılındaki çözüm sürecinin ardından daha da arttığını ve bir çok örgütün öğrencileri hedef olarak gördüğünü belirtti.

Akar verdiği önergede YÖK disiplin yönetmeliğini eleştirerek, 1985 darbe zihniyetli yönetmeliğin sonuçları çok ağır olduğunu, AK Parti iktidarı ile birlikte artış gösterdiğini söyledi. 2002-2012 yılları arasında 45 bin öğrenciye disiplin soruşturması açıldığını ve 10 bin öğrencinin okuldan uzaklaştırıldığını belirtti. 2013 yılında başlayan çözüm sürecine değinen Akar, süreç ile birlikte ülkenin her yerinde terör örgütünün şehirlerde yaptığı silah depolanmalarını, sözde askerlik şubeleri, sözde vergi daireleri gibi yapılanmalara ses çıkarmayan AK Parti iktidarının üniversitelerde de öğrencilere sahip çıkmadığını ve öğrencilerin örgütlerin hedefi haline geldiğini belirtti. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki