Akar ; Sanayi Yangınları Büyük Tehdit Yaratıyor

Akar ; Sanayi Yangınları Büyük Tehdit Yaratıyor
28 Temmuz 2016, Perşembe - 14:28

 

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'ın birden fazla OSB bulunan illerde yangın söndürme uçağı ve helikopter bulundurulması teklifi iktidar tarafından kabul gördü, görüşmeye alındı. 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası yaşanan toplumsal birliktelik Meclis çalışmalarına da yansıyor. CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar’ın kimyasal madde üreten dağıtan ve stoklayan, yanıcı- patlayıcı hammaddeyi bünyesinde barındıran birden fazla OSB’ye sahip illerde yangın söndürme uçağı ve helikopter bulundurması ve itfaiye teşkilatına ilişkin kanun teklifi iktidar Milletvekillerinin de kabul etmesi ile görüşmeye açıldı.

Meclis de geçen dönem de bir ilke imza atılmış ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın madenlerdeki taşeron sisteminin kaldırılmasına ilişkin Kanun Teklifi kabul edilmişti. Muhalefetin getirmiş olduğu kanun teklifleri Meclis de görüşülmeden reddedilirken AK Parti iktidarının 14 yıllık geçmişinde kabul edilen iki Kanun teklifi de CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’a ait.

TOPLUMSAL MUTABAKAT DEVAM ETMELİ

Konuşmasına 15 Temmuz Darbe girişimi lanetleyerek başlayan Akar, daha sonrasında yaşanan toplumsal mutabakatın devam etmesi gerektiğini belirterek; ‘Türkiye'nin ihtiyacı olan kanunları birlikte mutabakata vararak, ihtiyaçları belirleyerek birlikte çıkarmamızı temenni ediyor ve diliyorum’ dedi .

SANAYİ YANGINLARI BÜYÜK TEHDİT YARATIYOR

Akar üç ay önce vermiş olduğu kanun teklifinin Meclis tarafından kabul edilmesi gerektiğini belirterek özellikle sanayi de gelişmiş olan kentlerin sorunu haline gelen sanayi yangınlarına ilişkin bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi. 1999 depreminden örnek veren Akar, rafinelerde meydana gelen yangınların birçok cana mal olduğunu ve sanayi yangınlarının tüm kenti tehdit ettiğine dikkat çekerek patlayıcı ve yanıcı maddeler içeren OSB’lerde özel bir uygulamanın olması gerektiğini belirtti. Akar’ın Kanun Teklifi AKP Milletvekillerinin de kabul oyu ile Meclis gündemine alındı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki