Akar; Treni Yok, Vapuru Yok, Uçağı Yok!

Akar; Treni Yok, Vapuru Yok, Uçağı Yok!
18 Ekim 2016, Salı - 12:47

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaelililer’in trene hasret kaldığını söyledi.CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 2012 yılında yüksek hızlı tren projesi nedeniyle iptal edilen Adapazarı-Haydarpaşa tren seferlerini yeniden gündeme getirdi. Hatırlanacağı üzere tren seferleri geçtiğimiz yıllarda yeniden başlamış ancak sadece Arifiye-Pendik arasında ve daha az seferler şeklinde devam etmekte. Üniversite ve işçi kenti Kocaeli’de her gün binlerce kişi Haydarpaşa-Adapazarı trenini kullanarak ulaşımını daha cüzi bir miktarla sağlıyordu. Ancak şimdi aktarmalı bir şekilde İstanbul ya da Adapazarı’na gidiyor ve yol masrafı da arttı.

İşte bu konuyu gündeme getiren Akar, sosyal medya hesabından bir gerçeği yetkililerin yüzüne vurdu. Akar, art arda yaptığı paylaşımlarda şunları yazdı: “Sanayi kenti Kocaeli. Türkiye bütçesinin %12’sini sağlıyor. Demiryolu var treni yok, havaalanı var uçağı yok, denizi var vapuru yok. Çalışınca oluyor. Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'da oturup hızlı trenimiz var diyenler hızlı trenden önce Adapazarı'ndan Haydarpaşa'ya sadece bir trenle gidebiliyordunuz. Bugün önce Adapazarı-Arifiye, Adaray ile Arifiye-Pendik tren ile sonra Pendik-Kartal otobüs ile ve daha sonra Kartal-Kadıköy metro olmak üzere 4 araç değiştirerek gidebiliyorsunuz.

 30 BİNDEN 19 BİNE DÜŞTÜ

Bakın hızlı tren yaşamımızı nasıl kolaylaştırdı!!! Hızlı trenden önce Adapazarı-İstanbul bölgesel treni günde 12 gidiş ve 12 dönüş olmak üzere günde 30 bin vatandaşımız ucuz seyahat etme şansına sahipti. Bugün ise sadece 4 gidiş ve 5 geliş olmak üzere Ayda sadece 19 bin vatandaşımız seyahat ediyor. Artık Sakaryalılar, Kocaelililer ve İstanbullular trene hasret.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki