Akbaş: 91 ülkeden bin 500 öğrenci KOÜ’den

Akbaş: 91 ülkeden bin 500 öğrenci KOÜ’den
20 Nisan 2016, Çarşamba - 13:34

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ömer Akbaş, Türkiye’de 80 bin, Kocaeli Üniversitesi’nde ise 91 ülkeden bin 500 öğrenci bulunduğunu söyledi

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ömer Akbaş, 23 Nisan’da gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Öğrenci Buluşması” ve “Teşekkürler Türkiye” organizasyonları öncesi yapmış olduğu açıklamada, Türkiye’de 80 bin, Kocaeli Üniversitesi’nde ise 91 ülkeden bin 500 uluslararası öğrenci bulunduğunu söyledi.

SORUNLARIYLA İLGİLENİYORUZ

“Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği’ni 4 yıl önce Kocaeli’de bulunan uluslararası öğrencilerle birlikte kurduk” diyen dernek başkanı Ömer Akbaş, “2012 yılında ilimizde 400 öğrenci var iken 2016 yılına geldiğimizde ise bu sayı Kocaeli Üniversitesi’nde 91 ülkeden gelen öğrencilerimizle bin 500’e ulaştı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ve STK’lar olarak ilimize farklı ülkelerden gelen bu arkadaşlarımızın her türlü sorunu ve ihtiyacı ile ilgileniyoruz” dedi.

DÜNYA BARIŞI İÇİN

Akbaş son olarak ;“Bu kapsamda her yıl tüm Türkiye’de ve ilimizde Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) öncülüğünde Uluslararası Öğrenci Buluşmaları organize ediliyor. Bu programlarda öğrencilerimizin hem ülkeleri tanıtılıyor hem de kültürleri paylaşıyor. Farklı ülkelerden yöresel eşyalar sergileniyor. Dünya barışına katkı sağlamak için 23 Nisan Cumartesi günü saat 15’de Perşembe Pazarı alanında Uluslararası Öğrenci Buluşmaları ve Teşekkürler Türkiye programının açılışını yapacağız.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki