Akse Mahallesinde 5 Bin Kişilik İftar Coşkusu

Akse Mahallesinde 5 Bin Kişilik İftar Coşkusu
27 Haziran 2016, Pazartesi - 20:08

Çayırova Belediyesi tarafından sürdürülen mahalle iftar programlarının bir yenisi akse mahallesi Çağdaşken rekreasyon alanında gerçekleştirildi. Ramazan ayı boyunca mahalle iftarlarını sürdürerek vatandaşları aynı sofrada buluşturmanın mutluluğunu yaşatan Çayırova Belediyesi, düzenlediği iftar programında 5 bin kişi okunan dualarla oruçlarını açtılar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinlerinin katıldığı iftar programında manevi duygular en üst seviyede yaşandı. Gerçekleştirilen program öncesinde iftar saatine yaklaşık 1 saat kala iftar alanında bulunan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, iftara katılan vatandaşlarla sohbet etti. İftar masalarına yemeklerini alıp oturan vatandaşlara hayırlı ramazanlar dileklerini sunan Demirci, çocuklarla da yakından ilgilendi.

Akse mahallesine 50 trilyonluk yatırım

Ezanın okunmasının ardından ve yemeklerin yenilmesi ile birlikte katılımcılara hitap eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, mahalle iftarlarının ramazan ayına ayrı bir renk kattığını vurguladı. Hep birlikte aynı sofrada oruç açmanın güzelliğini bu programlar sayesinde yaşadıklarını ifade eden Demirci, Akse Mahallesinde yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Akse Mahallesine 50 trilyonluk bir yatırım yapılacağını vurgulayan Demirci, yarı olimpik yüzme havuzu, Emniyet Müdürlüğü, Sosyal tesis, Akse Semt konağı ve Bilgievi, Akse Semt Meydanı gibi büyük projelerin yine bu mahallede yapılacağını ifade ederken Çağdaşkent toplu konut alanında yaşanan su sıkıntısının bayramdan sonra kesinlikle çözüleceğini sözlerine ekledi. Selamlama konuşması yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, 2004 yılından sonra hem Kocaeli genelimde hem de Çayırova’da ciddi değişimlerin olduğunu ifade ederek Büyükşehir Belediyesinin ilçe belediyelerle koordineli çalıştığını, Kocaeli’deki büyük değişimin en önemli etkeninin bu olduğunu belirtti.

Cumhuriyet ve Şekerpınar Mahallelerinde de İftar Programlarına Yoğun İlgi

Çayırova belediyesi tarafından gerçekleştirilen iftar programları Şekerpınar ve Cumhuriyet mahallelerinde de yoğun katılım ve coşku ile geçti. Okunan ezan sonrası oruçların açılmasıyla birlikte Çayırova Belediye Başkanı Şevki demirci çocuklara pamuk şeker, tarihi Osmanlı macunu ve patlamış mısır ikram etti.  Demirci, Hacivat Karagöz gösterisini, meddah gösterisini ve birbirinden güzel sahne oyunlarını çocuklarla birlikte izledi. İftar alanındaki yoğun kalabalıkla birlikte güzel bir iftar programını geride bıraktıklarını ifade eden Demirci, ayrıca çocuklara Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi biletleri hediye etti.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki