Altın Kemerli Güreşçi Aydın Demir Hastaneye Kaldırıldı

13 Eylül 2015, Pazar - 17:58

Kırkpınar yağlı güreşlerinde altın kemer sahibi başpehlivanlarından Karamürselli Aydın Demir geçirdiği kalp spazmı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

 Tedaviye alınan Aydın Demir'in eşi Nursen Demir, güreşçinin sağlık durumuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: "Kalbinden çarpıntı, tansiyon ve kan değerlerinin biraz yüksek olması gibi şikayetlerinden dolayı Karamürsel Devlet Hastanesi’ne gittik. Burada yapılan muayenenin ardından İzmit Seka Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Şu anda yoğun bakım ünitesinde müşahede altında tutuluyor. Bilinci açık ve yakınları ile görüşebiliyor. Pazartesi sonuçlanacak olan tahlillerin ardından doktorlar bizlere ayrıntılı açıklamayı yapacak. Ancak şu anda endişe edilecek bir durum olmadığını söylediler." 
Kırkpınar güreşlerinin efsanevi isimlerinden olan Karamürselli Aydın Demir, 1976, 1977, 1978 yıllarında 3 defa üst üste Kırkpınar başpehlivanlığı kazanarak altın kemerin sahibi olmuştu. Güreşçi, o dönemin ünlü pehlivanları Kara Ali, Sabri Acar, Davut Yılmaz, Nazmi Uzun, Mustafa Yıldız gibi pehlivanlar arasından sıyrılarak başpehlivanlıkları kazanmıştı. Aydın Demir halen Kırkpınar güreşlerinde başhakemlik de yapıyor.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki