Altunyuva hedefi tutturamadı

02 Mart 2015, Pazartesi - 22:44

7 Haziran genel seçimleri öncesinde CHP’de hareketli anlar yaşandı. CHP’de 17 Şubat’ta başlayan aday adayı başvuruları 1 Mart itibariyle son buldu. Resmi müracaatların ilk günü ilimizden hiç başvuru olmadı. İlk başvuru 20 Şubat Cuma günü gerçekleştirildi. Bilindiği gibi geçen dönem CHP’de aday adayı başvuru sayısı 41’di. Bu dönemki başvuru sayısı ise 34’te kaldı. Başvuruların 1 Mart’a kadar uzatılması partide yeni aday adaylarının da başvuracağı beklentisini oluşturdu, CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva aday adayı sayısının 50’yi bulacağını ifade etti. Altunyuva’nın hedefi tutturamaması dikkat çekti.

MERKEZ YOKLAMASINA RAĞMEN

Bilindiği gibi CHP Kocaeli Örgütü’nde bu dönem yoğun bir ön seçim talebi oldu. İl başkanı, ilçe başkanları, partinin kanaat önderleri ve parti tabanı, adayların ön seçimle belirlenmesini istiyordu. Ancak genel merkez bu talebe karşın adayların merkez yoklamasıyla belirlenmesine karar verdi. Hayal kırıklığı yaratan bu karara rağmen birçok isim genel merkeze giderek aday adaylığı başvurusunda bulundu.

YENİDEN ŞANSINI DENEYENLER

Daha önce de aday olan 12 partili, bu seçimlerde de aday adayı olarak şansını deneyecek. 2011 genel seçimlerinde CHP’den milletvekili aday adayı olduğu gibi 2015 seçimlerinde yeniden aday adayı olarak şansını deneyecek isimler arasında şunlar var; Beyhan Korkmaz, Ehlinaz Torun, Ferhan Şensoy, Haydar Akar, Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, Sedat Tatar, Semra Başlak, Süleyman Şen, Tahsin Tarhan, Turan Dumlu, Ünal Karahasan.

KADIN ADAY ADAYI SAYISI 10

CHP’de bir önceki genel seçimlerde aday adayı başvuru sayısı 41 iken, kadın aday adayı sayısı da 10’du. 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde ise aday adayı sayısı şimdilik 34’te kalırken, kadın aday adayı sayısı da 10 oldu. CHP’de kadın aday adayları arına giren isimler ise şu şekilde; Semra Başlak, Ehlinaz Torun, Beyhan Korkmaz, Asude Fırat Özkan, Fatma Kaplan Hürriyet, Sabriye Gülşah Şahin, Müzeyyen Topçu Tan, Saide Arslan Çalışkan, Nurhan Atalay, Fatma Gediksiz


 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki