Amaç Partiyi İleriye Taşımak

Amaç Partiyi İleriye Taşımak
28 Mart 2016, Pazartesi - 11:33

Geçmiş yıllarda Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Köy İşleri ve Kooperatifler Bakanlığı görevlerinde bulunan Ali Topuz, CHP eski milletvekilleri Mustafa Özyürek ve Erol Köse, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı makamında ziyaret etti.

CHP İl Başkanlığı’nda gerçekleşen ziyarete eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve milletvekili Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya, ilçe başkanları ve il yöneticileri katılım gösterdi. Ziyaret sırasında eski Bakan Ali Topuz, 35 yıldır CHP toplumun önünde horlanıyor, en güçlü tarafıyla suçlanıyor diye konuştu.

‘ZOR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ’

Konuşmasında Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Mustafa Özyürek, “Burada bulunmaktan birlikte parlamentoda görev yaptığımız arkadaşlarımızı görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Türkiye’nin ve dünyanın çok zor dönemden geçtiğini hepimiz biliyoruz ve görüyoruz. 1960 yılından beridir Türkiye’de ki tüm toplumsal olayların içinde oldum ama hiçbir zaman bu dönemde ki gibi çaresizlik yaşamadım. Bu dönemde tutulacak tek dal Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Ne yazık ki sokaktaki vatandaş gözüyle söylüyorum partimizin tutumu vatandaşı kurtaracak umudu vermiyor” ifadelerini kullandı.  Partiyi ayağa kaldıracak bir tüzük programı üzerinde çalıştıklarını ifade eden Özyürek, “Çalışmanın özü partiyi ayağa kaldıracak bir tüzük taslağı ortaya koymaktır. İnşallah genel merkez sözünden caymaz. Tüzük ve program kurultayını yapar. Biz de fikirlerimizi ortaya koyarız” dedi.

Çalışmaları hakkında bilgi veren CHP eski Milletvekili Erol Köse, “Ali beylerin bir buçuk yıl önce İstanbul’da başlattıkları programda, partinin şimdi ki çalışanlarının yanı sıra bizim gibi artık eleğini asmış kişileri de bir araya getirmek istiyor. Bununla ilgili bir buçuk yıldır çeşitli toplantılar yaptık. Çok verimli oldu. Bunu da bir kitapçık haline getiriyoruz. Mevcut parti yönetiminin muhalifi ya da yandaşı olarak bu çalışmayı yapmıyoruz. Çalışmamızın tek sebebi beklenti olmadan partimizi ileriye taşımaktır” şeklinde konuştu.

‘ADIMIZ İMECE PLATFORMU’ 

İmece Platformu hakkında detaylı bilgi veren eski Bakan Ali Topuz, “Geçtiğimiz Çarşamba günü 73üncü toplantımızı yaptık. Bizim platformumuzun adı imece platformu. Tamamen imece anlayışı içerisinde partinin yeni yöneticileri kim olursa olsun özellikle gençlere yardımcı olabilmek, lojistik sağlamak açısından bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Sayın genel başkana seçildiği günlerde sunduğumuz mevcut sorunlar için neler yapması konusunda kendi isteği üzerinde rapor hazırlamıştım. O raporu baz alarak genel merkeze ve kamuoyuna düşüncelerimizi anlatarak bu günlere geldik” ifadelerini kullandı.

‘CHP 35 YILDIR SUÇLANIYOR’

CHP’nin 35 yıldır suçlandığını söyleyen Topuz, “35 yıldır CHP toplumun önünde horlanıyor, en güçlü tarafıyla suçlanıyor. Askerle iş birliği yapmıştır, milleti ezmiştir deniliyor. Son dönemlerde artık savunma yapılamaz hale gelindi. Partide görevli birçok arkadaşımız yakın tarihimizi bilmiyorlar. CHP hangi sınavlardan geçti, hangi olaylar karşısında hangi tavırları sergiledi bilmiyorlar. Mecliste birisi kürsüye çıkıyor CHP ye bir suçlamada bulunuyor. O suçlamaya yanıt verecek kimse bulunmuyor” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki