Aman Dikkat

Aman Dikkat
10 Ocak 2017, Salı - 15:23

Bölgemizde Kar yağışının devam etmesi ve zaman zaman esen rüzgardan dolayı uzmanlar soba kullanan aileleri uyardılar.

Soba zehirlenmelerine karşı vatandaşların dikkatli olmasını isteyen uzmanlar, her yıl onlarca insanın sobalardan sızan gazdan zehirlendiğini söylediler. Uzmanlar, öncelikle sobaların fiziksel problemlerinin giderilmesi gerekiyor, mümkünse yatak odalarında soba kullanmayın, kış boyu baca temizliği düzenli olarak yapılsın şeklinde uyarılarda bulundular.

Kar yağışının devam etmesi ve rüzgarın zaman zaman sert esmesinden dolayı soba zehirlenmelerine karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini belirten uzmanlar, her yıl onlarca insanın soba zehirlenmeleri nedeniyle hayatını kaybettiğini, soba zehirlenmelerine karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini söylediler.
Her yıl onlarca insanın soba zehirlenmeleri nedeniyle hayatını kaybettiğine dikkat çeken uzmanlar, bu tür sorunları ortadan kaldırmak için önceden tedbir almak gerektiğini ifade ederek, “Öncelikle sobaların fiziksel problemlerinin giderilmesi gerekiyor. Mevcut bacalara periyodik bakım, kullanılan soba ve boruların uygunluğu ve çürümüş olmamasına dikkat edilmelidir. Özellikle odalarda mangal ve tüp gaz kullanılmamalı. Kullanılacaksa yatmadan önce odadan uzaklaştırılmalı ve önce yanan sobaya kömür atılmamalı, kömür atılırsa yandığından emin olunmalıdır. Mümkünse yatak odalarında soba kullanılmaması daha uygun olur” dediler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki